يکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ,25 September 2022
 
 
رئیس اتحادیه اعلام کرد
افزایش بی‌رویه قیمت گیاهان دارویی در طول یک سال گذشته
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد گفت: در طول یک سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های گیاهان دارویی هستیم.
 
به گزارش فانا، سید حسن بخارایی در خصوص وضعیت بازار گیاهان دارویی مشهد اظهار کرد: در یک سال گذشته و در مدت شیوع  بیماری کرونا نرخ گیاهان دارویی به شدت و  بی رویه افزایش پیدا کرد. این افزایش قیمت‌ها به دلیل نوسانات قیمت گیاهان دارویی در بازار اتفاق افتاده به طوری که شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های گیاهان دارویی بودیم.

وی در مورد دلایل افزایش  قیمت‌های گیاهان دارویی افزود: دلایل مختلفی از جمله  وضعیت اقتصادی، نوسانات نرخ ارز و ... در این مساله دخالت دارند. این افزایش قیمت‌ها تنها به صنف فروشندگان گیاهان دارویی مربوط نبوده و بر تمام صنوف تاثیر خود را گذاشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 800  واحد صنفی فروش گیاهان دارویی در مشهد  فعالیت می‌کنند اما این واحدهای صنفی به دلایلی از جمله حساسیت‌های مختلف از طرف وزارت بهداشت و درمان با محدودیت‌های مختلفی در زمینه کار و فروش  رو به رو هستند. روز به روز نیز بر  تعداد این واحدهای صنفی افزوده می‌شود اما تقاضا کرده‌ایم تا سقف صدور پروانه‌های کسب در این زمینه بسته شود. در مشهد در یک ماه گذشته به دلیل تخلف  40 واحد صنفی پلمپ شده است.
 
کد مطلب : ۳۳۹۷۶
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :