سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ,16 August 2022
 
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تغییر کرد
 
با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی «میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد.
 
به گزارش فانا، حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی «میرهاشم موسوی» را به عنوان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی منصوب کرد.

میرهاشم موسوی پیش از این مدیرکل پشتیبانی وزارت رفاه اجتماعی بوده است. وی جایگزین مصطفی سالاری مدیرعامل قبلی تأمین اجتماعی شد.

امروز شنبه ساعت ۱۴ مراسم معارفه و تودیع مدیرعامل تأمین اجتماعی در محل سازمان تامین اجتماعی برگزار می‌شود.

سازمان تأمین اجتماعی با دربرگیری بیش از ۱۴.۲ میلیون کارگر اصلی بیمه‌شده و حدود ۲ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی با احتساب خانواده‌های این افراد حدود ۵۰ درصد از جمعیت کشور را شامل می‌شود. یکی از بحران‌های صندوق تأمین اجتماعی ناترازی در دخل و خرج این صندوق است، به گونه‌ای که میزان ورودی این صندوق با مخارج و مستمری‌های پرداختی همخوانی ندارد.

در این زمینه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، شستا از سال ۶۶ راه‌اندازی شده تا میزان درآمد این سازمان را افزایش دهد، اما همچنان میزان کمک این صندوق شستا به صندوق تأمین اجتماعی قابل توجه نیست. امیدواریم با مدیریت جدید و در دولت جدید علاوه بر ترمیم درآمد‌های صندوق تأمین اجتماعی و شرکت شستا خدمات موثرتری به کارگران، بیمه‌شدگان و بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخت شود و همه این‌ها نیاز به یک مدیریت جهادی، پاکدست، متخصص و کارآمد دارد.
 
کد مطلب : ۳۷۸۸۱
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۷
۰
 
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
 

ارسال
 
گروه های خبری :