چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
 
 
طاعون نشخوار کنندگان هیچگونه خطر انسانی ندارد
 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز با بیان اینکه طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی بسیار واگیر میان نشخوار کنندگان خصوصا گوسفند و بز است و هیچگونه خطر انسانی ندارد گفت: این بیماری در آفریقا، هند خاورمیانه و ایران اتفاق می‌افتد و به این بیماری طاعون بزی هم می‌گویند.
 
به گزارش فانا، «فردین حکیمی» مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز، با بیان اینکه طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی بسیار واگیر میان نشخوار کنندگان به خصوص گوسفند و بز است گفت: این بیماری در آفریقا، هند خاورمیانه و ایران اتفاق می‌افتد و به این بیماری طاعون بزی هم می‌گویند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز یادآور شد:  این بیماری مشترک بین انسان و دام نیست و خوشبختانه در این مورد دغدغه ای نداریم اما متاسفانه در صورت بی توجهی می تواند تلفات غیرقابل جبرانی در حیات وحش منطقه به جا بگذارد و به طبیعت لطمه زیادی وارد کند.

حکیمی در پایان افزود: برای جلوگیری از انتشار بیماری و آلودگی در سطح منطقه به سرعت جلسه ستاد بحران در دفتر دکتر فلاح نژاد مدیرکل بحران در استانداری با حضور مسئولین ذیربط تشکیل شد و اقدامات لازم در حال انجام است.
 
کد مطلب : ۳۸۴۹۱
يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :