سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
 
 
حامدی فر خبر داد؛
۲ میلیون دوز واکسن اسپایکوژن آماده تحویل به وزارت بهداشت
میزان اثربخشی واکسن در برابر کرونای دلتا
 
مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن گفت: اکنون ۲ میلیون دوز واکسن اسپایکوژن بسته بندی شده و آماده تحویل وزارت بهداشت شده است.
 
به گزارش فانا، هاله حامدی فر مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن درباره اقدامات صورت گرفته پس از صدور مجوز مصرف اضطراری برای تزریق واکسن اسپایکوژن اظهار کرد: پس از اخذ مجوز مصرف اضطراری ما مجوز آزادسازی بچ های تولید شده واکسن را دریافت کردیم و اکنون 2 میلیون دوز واکسن بسته بندی و آماده تحویل وزارت بهداشت شده است.
منتظر قرارداد وزارت بهداشت برای تحویل واکسن ها هستیم

حامدی فر بیان کرد: ما منتظر قرارداد خرید واکسن هستیم البته این روال وزارت بهداشت برای تحویل واکسن هاست و هر لحظه ای که وزارت بهداشت اعلام کند واکسن ها را تحویل خواهیم داد و باید توجه داشت که واکسن و تزریق آن برای مردم هزینه ای ندارد و هزینه واکسن و واکسیناسیون را وزارت بهداشت پرداخت می کند.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن درباره انتشار مقالات و داده های واکسن اسپایکوژن و اقدام برای اخذ تاییدیه های بین المللی بیان کرد: خط تولید واکسن اسپایکوژن استاندارد اتحادیه اروپا را دارد و ما به دنبال اخذ تاییدیه های بین المللی و چاپ مقالات هستیم البته باید توجه داشت اینکه نتایج نهایی مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن استخراج، تحلیل و آنالیز شوند و مقالات را برای مراجع معتبر علمی بین المللی ارسال کنیم و داوری های روی مقالات انجام شود، زمان بر خواهد بود.
اثربخشی 60 درصدی واکسن اسپایکوژن در برابر کرونای دلتا

حامدی فر درباره ایمنی زایی و اثربخشی واکسن اسپایکوژن اظهار کرد: میزان ایمنی زایی واکسن در فاز دوم کارآزمایی بالینی 87 درصد بوده و فاز سوم مطالعات کارآزمایی بالینی واکسن هنوز به اتمام نرسیده است، اما بر اساس گزارش بینابینی فاز سه واکسن اسپایکوژن در زمان پیک دلتا 60 درصد اثربخشی داشته است.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن درباره اثربخشی واکسن اسپایکوژن بیان کرد: کل مطالعه بالینی واکسن اسپایکوژن در پیک دلتا انجام شد و ما بسیار امیدوار هستیم بتوان از واکسن اسپایکوژن علاوه بر تزریق در واکسیناسیون عمومی برای دوز بوستر استفاده شود.

حامدی فر درباره برخی مطالب منتشر شده درباره واکسن اسپایکوژن در فضای مجازی و عدم پذیرش طرف استرالیایی اظهار کرد: واقعیت این است که واکسن در سطح وسیعی از جامعه استفاده می شود و به همین دلیل همجمه و شایعات بسیاری در زمینه واکسن کرونا منتشر شده است و هر روز شایعات بی اساس بسیاری در فضای مجازی درباره واکسن‌ها و واکسیناسیون منتشر می شود.

مدیرعامل شرکت تولید کننده واکسن اسپایکوژن ادامه داد: سایت واکسن استرالیایی درباره واکسن تولید مشترک ایران و استرالیا در دسترس بوده و مدیرعامل استرالیایی درباره واکسن مصاحبه هایی انجام داده است هچنین مقالات در این زمینه در دسترس بوده و بهتر است این مطالب مرجع استناد قرار گیرد.
 
کد مطلب : ۳۸۶۲۶
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :