چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
 
 
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو :
محموله سرم های دپو شده در گمرکات احتمالا مجوز ندارند
 
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو : این سازمان اعلام کرده است هر محموله‌ای که مجوز دارد، ترخیص و نباید در گمرک دپو شود؛ آنچه که اکنون در گمرکات مانده احتمالا محموله‌هایی اند که مجوز ندارند.
 
به گزارش فانا، دکتر سید حیدر محمدی با اشاره به تعیین تکلیف ترخیص سرم‌های دپو شده در گمرکات، اضافه کرد: بر اساس قانون، اقلامی که ثبت سفارش داشته و از نهاد مربوطه مجوز دارند، می‌توانند به گمرک وارد و پس از طی تشریفات مربوطه ترخیص شوند.

وی با طرح سوالی مبنی بر اینکه اگر کالایی که ثبت سفارش نکرده، مجوز نهاد مربوط را نداشته باشد و به گمرک برسد، مقصر کیست؟؛ ادامه داد: بخش زیادی از کالا‌هایی که در گمرک هستند ثبت سفارش ندارند و جالب این است که گمرک هم نمی‌داند کدام کالا‌های موجود مجوز داشته و کدام محموله‌ها مجوز ندارند.

دکتر محمدی با تاکید بر اینکه ما بار‌ها درباره این موضوع با گمرک نامه نگاری و اعلام کرده ایم برای ترخیص کالا‌هایی که به گمرک می‌رسند به سازمان غذا و دارو دسترسی برخط داده تا ما اقدامات لازم را انجام دهیم؛ یعنی محموله‌ای که مجوز داشته ترخیص و اقلامی که مجوز نداشته باشند برگشت داده شوند. اینکه این موضوع، تعیین تکلیف نمی‌شود و گمرک مدام توپ را در زمین دیگر سازمان‌ها می‌اندازد، جای تعجب دارد.
 
موضوع ارز مربوط به بانک مرکزی بوده و به سازمان غذا و دارو مرتبط نیست
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در ادامه درخصوص ماجرای سرم‌هایی که اکنون در گمرک دپو شده اند، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو اعلام کرده است هر محموله‌ای که مجوز دارد، ترخیص و نباید در گمرک دپو شود. آنچه که اکنون در گمرکات مانده احتمالا محموله‌هایی هستند که مجوز ندارند.

وی افزود: شرکت‌هایی که با ارز دولتی دارو وارد می‌کنند تا ارز خود را تحویل نگیرند، کالای خود را ترخیص نمی‌کنند؛ موضوع ارز مربوط به بانک مرکزی بوده و به سازمان غذا و دارو مرتبط نیست.
 
کد مطلب : ۳۸۶۶۶
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :