سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ,16 August 2022
 
 
واکنش مدیرعامل خانه ای‌بی به "تکذیب گم شدن پانسمان بیماران پروانه‌ای"
 
مدیرعامل خانه ای‌بی در واکنش به پاسخ وزارت بهداشت به ماجرای "مفقود شدن ۲۵۰۰ کیلو از پانسمان بیماران پروانه‌ای و تکذیب این موضوع"، گفت: ما قریب به یک سال است که صحبت می‌کنیم و وزارت بهداشت به ما جوابی نداده است.
 
به گزارش فانا، حمیدرضا هاشمی گلپایگانی در واکنش به پاسخ وزارت بهداشت به ماجرای "مفقود شدن ۲۵۰۰ کیلو از پانسمان بیماران پروانه‌ای و تکذیب این موضوع"، گفت: ما قریب به یک سال است که صحبت می‌کنیم و وزارت بهداشت به ما جوابی نداده است. در تیرماه ۱۴۰۰ بنده در کمیسیون بهداشت مجلس حاضر شدم و تمام مسئولان غذا و دارو از جمله خانم زهره زرین کلاه که جوابیه وزارت بهداشت به نقل از وی منتشر شده است نیز حضور داشتند اما نتوانستند در حضور اعضای کمیسیون بهداشت عدد و رقمی از تعداد پانسمان‌ها بگویند.

وی مدعی شد: من ادعا می‌کنم ۲۵۰۰ کیلو پانسمان در هاله‌ای از ابهام است، اگر من اشتباه می‌گویم علیه من در دادگاه اقامه دعوا کنند و قاطعانه عرض می‌کنم ۲۵۰۰ کیلو پانسمانی که مفقود شده یا از طریق خانه ای‌بی درز کرده و به بیرون رفته یا از طریق وزارت بهداشت؛ اگر از خانه ای‌بی به بیرون درز کرده من را بازخواست کنند و اگر که از طریق وزارت بهداشت بوده، جوابگو باشند.

هاشمی گلپایگانی ادامه داد: اگر می‌گویند این پانسمان‌ها مفقود نشده است، اعلام کنند ۲۵۰۰ کیلو کجاست و در چه انباری نگهداری می‌شود و تاریخ مصرفش تا کی ادامه دارد؟ اگر در پایان ۱۴۰۰ به من بگویند شما بیا و این پانسمان‌ها را بگیر، تاریخ مصرف پانسمان‌ها گذشته باشد یا رو به اتمام باشد به درد بیماران ما نمی‌خورد. تنها جایی که مرجع رسیدگی به این کار است خانه ای‌بی است. حداقلش بگویند این تعداد پانسمان وجود دارد و تاریخ اعتبار آن را نیز به ما بگویند تا ما برنامه‌ریزی کنیم.

وی با رد پاسخ وزارت بهداشت گفت: کمیسیون بهداشت مجلس، دو نفر را مامور کرده به این کار رسیدگی کنند و از انبار ما بازدید کردند و من توضیح دادم. از انبار وزارت بهداشت هم بازدید کنند و توضیحات آن‌ها را بشنوند.

مدیرعامل خانه ای‌بی ادعا کرده بود که ۲۵۰۰ کیلو پانسمان اهدایی یونیسف به بیماران پروانه‌ای مفقود شده است و خواستار ورود قوه قضاییه به این موضوع شده بود، این ادعا توسط رئیس اداره ملزومات پزشکی وزارت بهداشت تکذیب شد.
 
کد مطلب : ۳۸۹۷۸
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :