جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ,9 December 2022
 
 
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد؛
مطب جای تزریق چربی نیست
برخورد با پزشک سهل انگار
 
معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران، انجام‌ عمل لیپوساکشن و تزریق چربی در مطب را ممنوع دانست.
 
به گزارش فانا، در هفته گذشته دختر جوان اهوازی به خاطر یک سهل انگاری در مطب، جان خود را از دست داد.

این دختر جوان که از نخبه‌های کنکور بود، بر اثر تزریق زیاد داروی بی حسی توسط یک تکنسین در مطب و بدون حضور پزشک، به کما می‌رود و در نهایت جان خود را از دست می‌دهد.

محمد خردمند، در گفتگو با خبرنگار مهر، به حادثه مرگ دختر جوان اهوازی اشاره کرد و افزود: اطلاعاتی که بنده کسب کرده‌ام حاکی از این است که در یک مطب که پزشک هم حضور نداشته، داروی بی حسی برای انجام عمل تزریق چربی صورت می‌گیرد که باعث می‌شود دختر جوان به کما برود و در نهایت دچار مرگ مغزی شود و فوت کند.

وی با عنوان این مطلب که انجام اعمال مجاز در مطب‌ها شامل همه پزشکان اعم از پزشک عمومی و متخصص می‌شود، گفت: این حادثه از نظر انتظامی و قضائی قابل پیگرد است و با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران در واکنش به اینکه گفته می‌شود مطب اجاره داده است، افزود: مطب قابل اجاره دادن نیست.

خردمند با عنوان این مطلب که تمامی مسئولیت‌ها در مطب متوجه پزشک است، گفت: باید مشخص شود چرا بدون حضور پزشک، اجازه داده شده که این کار انجام شود.

وی ادامه داد: اساساً کارهایی مثل تزریق ژل و بوتاکس در مطب قابل انجام است، اما مطب جای عمل لیپوساکشن و تزریق چربی نیست. زیرا، عارضه‌هایی به دنبال دارد که نمی‌توان در مطب چنین عملی را انجام داد.

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرد: علاوه بر پزشک صاحب مطب، شخصی که اقدام به تزریق داروی بی حسی کرده و منجر به بروز این اتفاق تلخ شده است، باید مورد بازخواست قرار بگیرد.
 
کد مطلب : ۳۹۲۱۵
يکشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۹
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :