پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
 
 
وزیر بهداشت مطرح کرد:
اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل
 
وزیر بهداشت گفت: با حرکت جهادی دولت و مردم، وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشور، مناسب است. دوست داشتیم که واکسیناسیون کرونا را با واکسن های داخلی انجام دهیم اما زمان، اجازه نداد و ضرورت داشت که به هر شکل ممکن، واکسیناسیون با سرعت انجام شود.
 
به گزارش فانا، دکتر بهرام عین اللهی در نشست بررسی پیشرفت های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت بهداشت اعتقاد بسیار بالایی به واکسن های داخلی دارد چون تمام مراحل ساخت و تولید را می بیند و نظارت می کند. بعضی رسانه ها به ویژه رسانه های بیگانه عنوان می کردند که وزارت بهداشت چگونه واکسن های داخلی را تایید می کند اما دقت وزارت بهداشت در این زمینه بسیار بالا است و هر واکسنی که تایید می شود، بی نظیر، با کیفیت، با اثربخشی و استانداردهای بالا است.
 
وی ادامه داد: اعتقاد داریم که هیچ مرزی بین وزارتخانه ها و دانشگاه ها وجود ندارد و کشور و مردم، واحد هستند. هیچ مرزی بین وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی نیست و افتخار می کنیم که وزارت جهاد کشاورزی، صرفا خدماتی نیست و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعددی دارد و امیدواریم که شاهد این اتفاق در سایر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی نیز باشیم.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دانشمندان موسسه قدیمی و با هویت رازی، باعث افتخار ما هستند. امروز مساله هویت بسیار مهم است. آمریکا بدون هویت، ریشه و تاریخ است اما ایران، کشوری با هویت و دارای دانشمندان نامی است و نام ایران با دانشمندان ارزشمندی همچون رازی در بزرگترین موزه های تحقیقاتی و پزشکی جهان می درخشد.
 
دکتر عین اللهی تصریح کرد: حرکت ارزنده واکسن سازهای داخلی برای مقابله با کرونا، این اطمینان را به ما می دهد که در آینده با هر تهاجم و ویروسی می توان مقابله و واکسن آن را تولید کرد و این حرکات به مردم اطمینان داد که دانشمندان، همگام با مردم هستند. برخلاف برخی کشورهای همسایه که همه چیز را وارد می کنند اما ایران، خلاقیت دارد.
 
وی گفت: موسسه رازی را از خودمان می دانیم و حتما حمایت می کنیم که واکسن رازی کووپارس به قیمت مناسب خرید و بعد از تامین نیاز داخلی، صادر شود. با توجه به برآورد نیاز کشور، اولویت ما واکسن های تولید داخل است چون دیگر واردات واکسن کرونا نخواهیم داشت و عمدتا متکی به تولید داخلی خواهیم بود. شعار اصلی دولت، "ما می توانیم" است و در خیلی از امور با مدد مجلس، موفق می شویم بسیاری از مشکلات را حل کنیم.
 
وزیر بهداشت یادآور شد: در کرونا با فاجعه ملی و جهانی روبرو بودیم بگونه ای که در کشور روزانه تا ۵۰ هزار بیمار جدید شناسایی می شدند و ۷۰۰ نفر نیز جان خود را از دست می دادند. هفته گذشته جلسه ای با مدیران موسسه روبرت کخ آلمان داشتیم و تولید واکسن کرونا در پلتفرم های مختلف در ایران، باعث تعجب آنها شده بود اما این حرکت، نمادی از تحقق شعار "ما می توانیم" است.
 
کد مطلب : ۳۹۳۸۶
پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۷
۰
 
مرجع : وبدا
 

ارسال
 
گروه های خبری :