شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ,25 June 2022
 
 
اپلیکیشن ماسک
مسافران ورودی حتی با داشتن نتیجه تست منفی و کارت واکسن باید حداقل یک هفته قرنطینه شوند
 
کشف یک سویه جدید کرونا در آفریقای جنوبی با نام B.1.1.529 که بیش از ۳۰ جهش همزمان، سرعت انتشار آن را چندین برابر بیشتر از همه سویه‌های قبلی کرده، جهان را با نگرانی عمیقی مواجه کرده است.
 
به گزارش فانا، هنگ‌کنگ طی روزهای گذشته دو مسافر ورودی به آن کشور را شناسایی کرد که مبتلا به سویه جدید بودند. هر دو نفر قبلا واکسن زده بودند و در هنگام ورود به هنگ‌کنگ، نتیجه تست PCR منفی داشتند اما طبق قوانین هنگ‌کنگ این دو نفر به همراه سایر مسافران به قرنطینه رفتند. نتیجه تست یکی از این مبتلایان پس از دو روز و فرد دیگر پس از چهار روز حضور در قرنطینه مثبت شد و با توالی‌یابی مشخص شد به سویه جدید مبتلا هستند. نکته مهم آنکه نفر دوم در طول مسیر پرواز از نفر اول مبتلا شده بود.

تجربه هنگ‌کنگ به جهان ثابت کرد داشتن تست PCR منفی و کارت واکسن برای ورود به یک کشور کافی نیست. تمامی مسافران ورودی به یک کشور باید حتما چندین روز در قرنطینه باشند تا مشخص شود ناقل کرونا و به‌ خصوص سویه آفریقای جنوبی نیستند. حتی مسافرانی که از مبدا آفریقای جنوبی نیستند ممکن است در یکی از پروازهای طول مسیر خود با مسافران آن کشور تماس داشته باشند و مبتلا شوند.

هر موج کرونا باعث مرگ ده‌ها هزار نفر از هم‌میهنان و خسارت‌های شدید اقتصادی شده‌ است. اگر می‌خواهیم کشور را در مقابل موج ششم کرونا محافظت کنیم باید بلافاصله تمامی مرزها به خصوص مرزهای زمینی شدیدا کنترل شوند، پروازهای غیرضروری به کشور به خصوص از مبدا کشورهایی که ویروس را تائید کرده‌اند لغو شود و تمامی مسافران بلافاصله پس از ورود به کشور حتی در صورت داشتن نتیجه تست PCR منفی و واکسن حداقل برای یک هفته به صورت جدی قرنطینه شوند/اپلیکیشن ماسک
 
 
کد مطلب : ۳۹۴۰۸
جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :