پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
 
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛
شکایت مجلس از رئیس قبلی ستاد کرونا
 
شهریاری گفت: در زمان روحانی هرچه که او میخواست بدون نظر کارشناسان تصویب می‌شد و مجلس دوبار از رئیس قبلی ستاد کرونا شکایت کرده است.
 
به گزارش فانا، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در همایش صد روز توفیق خدمت صد میلیون دوز واکسن اظهار کرد: ما در مجلس شورای اسلامی با دولت قبلی و به ویژه شخص رئیس جمهور درگیر بودیم و دائم مکاتبه می کردیم و گرفتاری‌ها را می‌گفتیم. مشکل جدی ستاد کرونا در آن زمان این بود که هر چه رئیس جمهور می خواست بدون نظر کارشناسان تصویب می‌شد؛ دو بار مقام معظم رهبری یک بار حضوری و یک بار غیر حضوری توصیه و تأکید کردند که نظر خبرگان پزشکی و کارشناسان را ملاک قرار دهید، اما به نظر کارشناسان توجه نمی‌شد و اگر به دلیل سو مدیریت رئیس جمهور نبود ما مرگ‌های ۶٠٠ تا ٧٠٠ نفری نداشتیم.

شهریاری ادامه داد: ما دوبار از ایشان به قوه قضائیه شکایت کردیم، یکبار زمان تصدی آقای رئیسی در قوه قضائیه و یک بار هم مدتی قبل که ماده ۲۳۴ تصویب شد که امیدواریم قوه قضائیه به این شکایت رسیدگی کند. تنها کسی که از همه بیشتر رعایت کردند مقام معظم رهبری بودند و بر رعایت نکات بهداشتی تاکید کردند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سویه جدید آفریقای جنوبی در برخی کشور‌ها گزارش شده است و احتمال ورود ویروس به کشور ما بسیار زیاد است و در این شرایط باید شیوه‌ نامه‌های بهداشتی را رعایت کنیم و باید دانست که واکسیناسیون اقدام بزرگی در دولت سیزدهم بود و تمام نهاد‌ها دست به دست هم دادند تا واکسیناسیون با سرعت خوبی پیش رود و این در شرایطی است که کادر بهداشت و درمان که همیشه مظلوم هستند علی رغم پرداخت نشدن مطالبات همیشه پای کار بودند.

شهریاری بیان کرد: از مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان و نظام پزشکی نمایندگان در جلسات ستاد ملی کرونا حضور دارند. آقای روحانی شفاف به وزیر بهداشت گفته بود که فلانی نباید در جلسات باشد و در آن دولت علی رغم اینکه دوبار از سوی رئیس مجلس معرفی شدیم، ولی ما را دعوت نکردند. در این دوره آیت‌الله رئیسی به دقت نظرات همه را می‌شنوند و اگر کسی نقطه نظری دارد دستور پیگیری می‌دهد. در ستاد قبلی هر آنچه رئیس میخواست بدون درنظر گرفتن نظرات سایرین انجام می‌شد.

رئیس کمیسیون بهداشت بیان کرد: تزریق ١٠٠ میلیون دوز کار بزرگی بود و همه کمک کردند و کار انجام شد. مردم فکر نکنند که واکسن زده‌اند همه چیز تمام شده است و شاهد آن هستیم که مردم کمتر از ماسک استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند و سوش جدید که وارد می‌شود واکسن نزده‌ها بیشتر در معرض خطر هستند و در جلسه دیروز ستاد کرونا هم اعلام کردم که واکسن تایید شده برای کودکان بالای سه سال را هم تامین کنیم از طرفی ما جزو ۶ کشور تولیدکننده واکسن در دنیا هستیم و در صورتی که از شرکت‌ها پیش خرید شوند می‌توانند با حمایت‌های صورت گرفته نیاز کشور را تامین کنند.

شهریاری بیان کرد: امیدواریم خدمات کادر بهداشت و درمان که همیشه مظلومانه پای کار بودند دیده شود و باید دانست که ما ٢٠٠ شهید خدمت تقدیم مردم کرده ایم و امیدواریم حمایت‌های لازم از آن‌ها صورت گیرد و مطالباتشان پرداخت شود.
 
کد مطلب : ۳۹۴۶۳
يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۸
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :