پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰ ,27 January 2022
 
 
بررسی ایمنی زایی دز یادآور واکسن رازی کووپارس آغاز شد
 
سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از آغاز ثبت نام داوطلبان مشارکت در مطالعه "بررسی ایمنی زایی و بی خطری دز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم" خبر داد.
 
به گزارش فانا، دکتر محمدحسین فلاح مهرآبادی روز سه شنبه با اشاره به لزوم تزریق دز یادآور به دریافت کنندگان واکسن های کرونا  در کشور گفت: با توجه به پشت سر گذاشتن حدود سه ماه از مطالعه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس همچنین به لحاظ این که زنندگان واکسن در کشور لازم است دز یادآور دریافت کنند.

وی، از آغاز ثبت نام داوطلبان مشارکت در مطالعه "بررسی ایمنی زایی و بی خطری دوز یادآور واکسن رازی کووپارس در مقایسه با دز یادآور واکسن سینوفارم" به آدرس https://covpars۲.rvsri.ac.ir/ خبر داد.

سخنگوی پروژه واکسن رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی درباره شرایط مشارکت در مطالعه یادآور شد: افراد واجد شرایط باید ۳ تا ۶ ماه از دز دوم واکسن سینوفارم آن ها گذشته باشد.

وی، افزود: البته در این مطالعه افراد واکسینه شده با واکسن سینوفارم به عنوان دز یادآور یک نوبت واکسن دریافت می کنند و اختصاص افراد به صورت تصادفی در یکی از دوگروه دریافت کننده واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کووید-۱۹ تولید موسسه رازی و گروه دریافت کننده واکسن سینوفارم خواهد بود.

فلاح تصریح کرد: افرادی که ۴ تا ۶ ماه از دز دوم واکسن های رازی کووپارس، آسترازنکا، پاستوکووک و اسپوتنیک آن ها گذشته باشد هم واجد شرایط شرکت در مطالعه هستند و این افراد فقط واکسن رازی را به عنوان دز یادآور دریافت خواهند کرد.
 
کد مطلب : ۳۹۴۹۱
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :