يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ,29 May 2022
 
 
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران:
کیت های تشخیص اومیکرون تامین شد
 
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: کیت‌های اومیکرون به اندازه کافی در کشور تامین شده و دراختیار مراکز تشخیصی قرار داده شده است.
 
به گزارش فانا، سید حسین صفوی اظهار داشت: بعد از شیوع کرونا ظرفیت تولید کیت‌های تشخیصی در کشور وجود نداشت. در ابتدا کیت‌های تشخیصی به صورت وارداتی تأمین شد و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌هایی که در خصوص کیت‌های آزمایشگاهی فعالیت داشتند شروع به تولید این کیت‌ها کردند.

وی گفت: از آنجایی که تست و رصد کرونا بسیار اهمیت داشت لذا تعداد زیادی تست کرونا در کشور صورت گرفت و کیت‌های آزمایشگاهی برای تشخیص کرونا از طریق شرکت‌های داخل کشور تأمین شد و تعداد بسیاری از این کیت‌ها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور توزیع شد.

رئیس هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران در ادامه افزود: در خصوص کیت‌های اومیکرون هم در حال حاضر شرکت‌های تولید کننده کیت‌های آزمایشگاهی در حال تولید هستند و تعدادی از این کیت‌های تولید شده در اختیار دانشگاه‌های کشور قرار می‌گیرد و مراکز تشخیصی و آزمایشگاه‌ها می‌توانند این تست را انجام بدهند.

وی همچنین گفت: ما روزانه در کشور بیش از ۱۵۰ هزار تست انجام می‌دهیم و برای تشخیص کرونا، کیت‌هایی که در کشور وجود دارد کفایت می‌کند و می‌تواند کرونا را تشخیص بدهد.

صفوی در پایان گفت: از جهت الگوهای اپیدمیولوژیک تشخیص نوع ویروس هم اهمیت دارد و کیت‌های اومیکرون به اندازه کافی تأمین شده و در اختیار مراکز تشخیصی قرار داده شده است.
 
کد مطلب : ۳۹۹۴۹
چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :