شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ,28 May 2022
 
 
ایران ۷۰۰هزار دوز واکسن اهدایی ژاپن را از طریق سازوکار کوواکس دریافت می‌کند
 
جمهوری اسلامی ایران اولین محموله واکسن کووید-۱۹ آسترازنکا را که توسط دولت ژاپن اهدا شده است دریافت کرد. دومین محموله واکسن روز ۲۴ دی وارد کشور خواهد شد و بدین ترتیب مجموع واکسن‌های اهدایی به ۷۰۰هزار دوز خواهد رسید.
 
به گزارش فانا، این واکسن‌ها از طریق کانال ارسال یونیسف در سازوکار کوواکس به ایران منتقل شده و روز پنج‌شنبه (۲۳ دی) وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران شد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی»(CEPI)، «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی» (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

ایران به عنوان یکی از کشورهای مشارکت‌کننده در سازوکار کوواکس، از آوریل ۲۰۲۱ تاکنون، در حدود ۶میلیون‌و۷۰۰هزار دوز واکسن کووید-۱۹ را با استفاده از منابع مالی و سهم اختصاصی خود دریافت کرده است.

سازمان ملل ایران از طریق کوواکس، انتقال محموله‌های دیگر واکسن به ایران را نیز تسهیل کرده است که عبارتند از: یک‌میلیون‌و‌۶۰۰ هزار دوز واکسن سینوفارم به عنوان بخشی از «پوشش بشردوستانه» برای پناهندگان، ۲میلیون‌و۹۰۰ هزار دوز واکسن اهدایی ژاپن، ۲میلیون‌و۲۲۶هزارو۷۰۰دوز واکسن اهدایی ایتالیا و ۳۰۲هزارو۴۰۰ دوز واکسن اهدایی آلمان.

 
 
کد مطلب : ۴۰۳۹۱
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷
۰
 
مرجع : سایت یونیسف
 

ارسال
 
گروه های خبری :