شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ ,28 May 2022
 
 
گامی برای خودكفايی
خط تولید ماده اولیه انسولین ایرانی راه‌اندازی می‌شود
 
قائم مقام شرکت دارویی ویتان فارمد در مراسم رونمایی از نمونه انسولین ایرانی تولید شده در داخل کشور، از تولید ماده اولیه انسولین با فناوری جهانی و تولید انبوه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
 
به گزارش فانا، هلدینگ دارویی ویتان فارمد با همکاری ویتان فارما آلمان در راستای عمل به وظيفه و مسووليت تخصصی خود، اقدام به سرمايه‌گذاری 126 ميليون یورویی برای تولید داروی انسولین گلارژین کرده است تا برای اولین بار این محصول با انتقال دانش از آلمان در ایران تولید شود. با راه‌اندازی و ايجاد خطوط تولید این محصول، ايران به جمع پنج کشور تولیدکننده انسولین آنالوگ خواهد پيوست و به دنبال این هدف صرفه‌جویی‌های اقتصادى و ارزی و ايجاد فرصت‌های شغلی فراهم خواهد شد

گفتنی است مراسم رونمایی از نمونه اولیه محصول انسولین گلارژین با برند گلاین روز 23 دی ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور اصحاب رسانه و مدعوین حاضر از جمله دبیر ستاد زیست فناوری، مدیران ارشد سازمان غذا و دارو، مدیران ارشد صندوق شکوفایی و نوآوری، مدیران سندیکای صنایع دارو و مدیرعامل شرکت ویتان فارما آلمان برگزار شد. حاضران در مراسم با نمونه اولیه و نحوه کارایی این محصول آشنا شدند.

با راه‌اندازی خط تولید انسولین ایرانی علاوه بر اینکه نیاز داخلى برطرف می‌شود، این امکان فراهم می‌شود که در آینده‌ای نزدیک، ایران به قطب صادرات انسولین در منطقه خاورمیانه و شمال قاره آفریقا تبدیل شود. 
کد مطلب : ۴۰۴۱۰
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :