يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ,29 May 2022
 
 
در نشست خبری مطرح شد
انتقاد از تلاش برخی پزشکان برای تضعیف طرح نسخه الکترونیک
 
رئیس سازمان بیمه سلامت ایران از تلاش برخی پزشکان برای تضعیف طرح کلان نسخه الکترونیک انتقاد کرد.
 
به گزارش فانا، «محمد مهدی ناصحی» در نشست خبری گفت: پزشکی که هنوز دو نسخه الکترونیک ننوشته است، منتقد این طرح است، اما به علت مسائل اندک، نباید این طرح کلان را تضعیف کرد.

وی با اعلام جزییات اجرای طرح نسخه الکترونیک در کشور افزود: بیمه سلامت بزرگترین سازمان بیمه کشور در دو بخش سرپایی و بستری شامل عشایر، روستاییان و در نقاط محروم خدمات بیمه‌ای ارائه می‌دهد و برای ما خدمت به نقاط محروم افتخار است.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: در منطقه هرندی تهران ۱۰هزار نفر بیمه شده داریم و تا سال آینده در تهران پوشش کامل بیمه رایگان داشته باشیم و در سایر استان‌ها نیز در تلاشیم بیمه رایگان در اختیار همه باشد.

ناصحی درباره بیمه ناباروری نیز تاکید کرد: با موسسات متعدد قرارداد بستیم تا مراکز درمان ناباروری با سهولت در اختیار زوج‌ها قرار گیرد.

وی با بیان اینکه زوج‌ها با مراجعه به مراکز درمان ناباروری نشان دار، خدمات لازم را دریافت می‌کنند، گفت: برای معلولان و مبتلایان به اوتیسم نیز این خدمات ارائه می‌شود و با همکاری بهزیستی منابع را در نظر گرفتیم، اما به علت نبود پوشش بیمه در این بخش جذب منابع به خوبی اجرا نشده است البته یک سوم معلولان به مراکز طرف قرارداد در بخش دولتی و خصوصی مراجعه کرده‌اند که کافی نیست.

رئیس سازمان بیمه سلامت ایران درباره مشکلات نسخه الکترونیک افزود: هم اکنون اقدام پزشکان به در اختیار گذاشتن مهر خود و نسخه در اختیار دیگران و منشی، برای تحت الشعاع قرار دادن طرح نسخه الکترونیک است.

ناصحی ادامه داد: ۱۶ سازمان بیمه و بیمه تکمیلی باید پیش‌تر پای کار نسخه الکترونیک می‌آمدند و سامانه را بر اساس دسترسی که ما از اول به بیمه‌ها و بیمه‌های تکمیلی دادیم ایجاد می‌کردند، اما همکاری‌ها کم بود.

وی گفت: هزینه‌های داروها، اقلام دارویی پرمصرف، هزینه‌های تصویر برداری، سهم مردم و بیمه‌ها، همه و همه در این طرح شفاف شده است و در ۶ ماه آینده اطلاعات ارزشمندی درباره اصالت دارو، هزینه‌ها و نیاز به تولید کدام اقلام دارویی، همه روشن می‌شود و جلوی مشکلات حوزه سلامت گرفته می‌شود.

رئیس سازمان بیمه سلامت درصد اجرای طرح نسخه الکترونیک را رضایت بخش توصیف کرد.

ناصحی با بیان اینکه خود نظام پزشکی که باید بستر امضای الکترونیک را فراهم کند، منتقد این طرح است، گفت: این سازمان خود باید پنل امضای الکترونیک را ایجاد کند نه اینکه همه کار را به ما محول کند، ۵۰هزار پزشک فقط مجوز امضای الکترونیک گرفتند، اما ۲۰۰هزار نفر نگرفته‌اند.

وی افزود: این اشکال سیستم سلامت است که داروی تولید داخل ما به صورت قاچاق از کشور‌های همسایه سر در می‌آورد.
 
کد مطلب : ۴۰۵۴۵
يکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :