يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ,29 May 2022
 
 
واردات یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا به کشورمان
 
به تازگی محموله دیگری از واکسن هم به این منظور به کشورمان اهدا گردیده که شامل ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دوز واکسن آسترازنکای اهدایی کشور اسپانیا است و بدین ترتیب مجموع واکسن اهدایی به کشورمان برای واکسیناسیون اتباع به ۳.۲۰۴ میلیون دوز رسید.
 
به گزارش فانا، ساعاتی پیش نود و پنجمین محموله واکسن وارد کشورمان شد؛ محموله‌ای یک میلیون دوزی از واکسن که با هدفی خاص به ایران تحویل شده است.

 در واپسین ساعات روز گذشته هواپیمایی در فرودگاه بین اللملی امام خمینی (ره) در تهران به زمین نشست که حاوی محموله جدیدی از واکسن کووید ۱۹ بود؛ محموله‌ای مشتمل بر یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا-آکسفورد که کشور لهستان به کشورمان اهدا کرده است.
 
واردات یک میلیون دوز واکسن آسترازنکا به کشورمان

این دومین محموله یک میلیون دوزی اهدایی لهستان به ایران است و پیشتر هم محموله مشابهی در واپسین روز‌های مهرماه به کشورمان رسیده و تحویل مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان شده بود، با این تفاوت که این بار با هدفی خاص تحویل مقامات کشورمان گردیده است.

آن گونه که خبر می‌رسد، این محموله واکسن با کمک کمیسیون اروپا و براساس یک توافق دوجانبه به ایران ارسال شده تا صرف حمایت از پویش واکسیناسیون پناهندگان افغانستانی ساکن ایران شود. صرف واکسیناسیون اتباع خارجی ساکن کشورمان که پرشمار هم هستند.
 
مجموع واکسن وارداتی به ایران به تفکیک نوع

این در حالی است که به تازگی محموله دیگری از واکسن هم به این منظور به کشورمان اهدا گردیده که شامل ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دوز واکسن آسترازنکای اهدایی کشور اسپانیا است و بدین ترتیب مجموع واکسن اهدایی به کشورمان برای واکسیناسیون اتباع به ۳.۲۰۴ میلیون دوز رسید.

این در حال است که بر اساس اعلام محمد هاشمی، سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، واکسیناسیون اتباع افغان مقیم ایران خیلی پیش از این‌ها در کشورمان شروع شده و تا اواخر دی ماه، نزدیک به ۴ میلیون دوز به این اتباع تزریق شده است.
 
میزان واردات واکسن به ایران به تفکیک ماه
 
کد مطلب : ۴۰۵۹۶
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۰
۰
 
مرجع : تابناک
 

ارسال
 
گروه های خبری :