چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ,5 October 2022
 
 
افتتاح نخستین کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی در کشور
 
کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی سازمان اوقاف و صندوق نوآوری و شکوفایی در فضایی ۱۸۰۰ متری احداث شده و بیش از ۱۵ شرکت دانش‌بنیان و کسب و کار نوپا در مرحله اول در حال فعالیت هستند.
 
به گزارش فانا، با تلاش دانشمندان ایرانی، دستگاه بادکننده بالن در رگ‌های گرفته قلب در جریان عمل آنژیوپلاستی بومی‌سازی شد، محصولی راهبری که از خروج بیش از 5 میلیون یورو جلوگیری کرده است.

کیت‌های تشخیصی انعقادی نیز محصول دیگری است که پیش از این دانش فنی تولید آن تنها در انحصار آمریکا بوده است که با تلاش نخبگان یک شرکت دانش‌بنیان امروز ایران دومین کشور تولیدکننده این نوع کیت در جهان است.

"حجت میرزایی" مدیر تولید کیت تشخیص انعقادی گفت:‌ این کیت، یک کیت تشخیصی است که زمان انعقاد خون را در عمل‌های قلب و عروق و آنژیوگرافی اندازه‌گیری می‌کند.

قلم جراحی الکتریسیته محصول تحریمی دیگری است که در اتاق عمل پرکاربرد است و در جهت تامین نیاز کشور دانش فنی آن بومی شده است.

"حمید مهرآراد" مدیر تولید قلم جراحی الکتریسیته تصریح کرد: این محصول قابلیت این را دارد که در هنگام جراحی، عمل انعقاد را نیز انجام دهد که باعث جلوگیری از خونریزی خواهد شد و دید پزشک را برای انجام عمل جراحی بهتر خواهد کرد.

این محصولات نمونه‌هایی از دستاوردهای نخبگان حوزه تجهیزات پزشکی است که در نخستین کارخانه نوآوری این حوزه با فراهم شدن زیرساخت تولید در مسیر توسعه بازار و جلوگیری از واردات نمونه‌های خارجی بومی‌سازی شده‌اند.

"احمد نیک‌پور" مدیر کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی گفت: ماموریت اصلی ما این است که بتوانیم در سال 1404 از خروج بیش از 100 میلیون دلار ارز جلوگیری کنیم که سبدی که تعریف کردیم این 100 میلیون تومان را پوشش می‌دهد.

کارخانه نوآوری تجهیزات پزشکی با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد تومانی سازمان اوقاف و صندوق نوآوری و شکوفایی در فضایی 1800 متری احداث شده و بیش از 15 شرکت دانش‌بنیان و کسب و کار نوپا در مرحله اول در حال فعالیت هستند.
 
کد مطلب : ۴۱۲۹۹
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳
۰
 
مرجع : خبرگزاری تسنیم
 

ارسال
 
گروه های خبری :