سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ,28 June 2022
 
 
سازمان غذا و دارو اعلام کرد
توزیع کنترل‌شده شیرخشک‌های رژیمی و متابولیک جهت جلوگیری از قاچاق معکوس
 
مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه شیرخشک‌های رژیمی و متابولیک مشمول دریافت ارز ترجیحی هستند، گفت: به منظور جلوگیری از قاچاق معکوس این فراورده‌ها، توزیع آن به صورت کنترل‌شده و هدفمند صورت می‌گیرد.
 
به گزارش فانا، دکتر سجاد اسماعیلی، گفت: کمبود مقطعی برخی فرآورده‌های سلامت محور در کشور به دلیل تاخیر در تامین ارز مورد نیاز و یا عدم مرغوبیت ارز تامین شده به وجود می‌آید. در سال جدید امیدواریم با ساماندهی تامین ارز ترجیحی و افزایش بهره‌وری در تخصیص آن، بتوانیم تامین پایدار داشته باشیم و چالش‌های موجود به حداقل برسد.

وی افزود: با توجه به اینکه شیرخشک‌های رژیمی و متابولیک با ارز ترجیحی تامین می‌شوند، به دلیل اختلاف زیاد قیمت آن با بازار آزاد، انگیزه‌ای برای قاچاق معکوس این فراورده‌ها و خروج از زنجیره رسمی وجود دارد که به همین دلیل برای نظارت بیشتر، توزیع به صورت کنترل شده صورت می‌گیرد.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به اینکه سامانه تیتک ابزار این سازمان برای کنترل و نظارت توزیع است، خاطرنشان کرد: تمامی شرکت‌های توزیع و داروخانه‌های عرضه کننده این فرآورده‌ها موظف به ثبت اطلاعات بیمار در سامانه هستند که باعث به حداقل رسیدن امکان خروج شیرخشک از زنجیره تامین شود.
 
کد مطلب : ۴۱۵۰۴
جمعه ۱۲ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :