جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ,2 December 2022
 
 
سهم ۵ میلیارد دلاری ایران در صنعت تجهیزات پزشکی
 
بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حجم بازار جهانی تجهیزات پزشکی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار بوده که سهم ایران با قریب به ۵ میلیارد دلار از این صنعت، توان افزایشی را دارا است.
 
به گزارش فانا، دانش انباشته در شبکه بهداشت و درمان کشور بویژه در برخی از رشته‌های شاخص باعث شده ظرفیت‌های عظیمی در کشور برای افزایش سهم خود از این صنعت وجود داشته باشد.

این بحث افزون بر مباحثی مانند گردشگری درمان و نظایر آن است. ضمن این که تجربه تحریم‌ها و نارسایی هایی که در دوره همه‌گیری کرونا کشور ما با آن مواجه شد، لزوم قدم گذاشتن در مسیر خودکفایی نسبی در این صنعت را برای کشور ضروری می‌کند.  

این نمایشگاه بعد از ۲ سال وقفه به علت همه گیری کرونا به صورت متفاوت نسبت به نمایشگاه‌های قبلی و با ارائه جدیدترین دستاوردهای تجهیزات پزشکی، دارویی و آزمایشگاهی در روزهای سوم تا ششم خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

در این رویداد بزرگ بین المللی، نمایش و ارائه تجهیزات آزمایشگاهی، دارویی و پزشکی از محورهای اصلی این نمایشگاه خواهد بود و در کنار آن موضوعاتی همچون کارگاه‌های تخصصی، گردشگری سلامت، استارت آپ و نرم افزارهای سلامت محور و همچنین رسانه‌های حوزه سلامت برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است و پیش بینی می‌شود بیش از ۲۵ هزار نفر از دست اندرکاران و افراد مرتبط با این صنعت از آن بازدید کرده یا در آن حضور داشته باشند.

 نمایشگاه بین المللی ایران هلث مهم‌ترین، بزرگترین و متفاوت‌ترین رویداد حوزه سلامت در سطح منطقه می‌باشد که حضور گسترده شرکت‌های داخلی در کنار استقبالی که شرکت‌های مختلف از سراسر جهان برای حضور نشان داده اند، به خوبی گویاست که شبکه به هم پیچیده ارتباطی جهان در تمام صنایع بویژه در صنعت درمان موضوعی نیست که به سادگی بتوان بخشی از آن را جدا کرد و ارتباط یک کشور را با دهکده جهانی از بین برد.

حضور شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی این فرصت را برای شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی ایرانی فراهم می کند تا با تعاملی سازنده نسبت به ایجاد یک رابطه پایدار و وارد کردن و بومی سازی دانش مورد نیاز در این زمینه گام‌های موثری بردارند. البته توان صنعت درمان کشور از نظر دانش نظری و تجربه عملیاتی، کلینیکی و بالینی به قدری است که این تعامل قطعا دو طرفه خواهد بود و کشورهای شرکت کننده می‌توانند از دانش ایرانی در زمینه پزشکی ایران بهره‌مند شوند.
 
کد مطلب : ۴۲۰۵۹
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :