يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ,14 August 2022
 
 
منتظر موج هفتم کرونا در تابستان باشیم
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر اینکه بیماری کرونا همچنان در جامعه وجود دارد و به هیچ وجه تمام نشده است گفت: ما خطر وقوع موج هفتم کرونا را برای اواسط یا انتهای تابستان پیش‌بینی می‌کنیم.
 
به گزارش فانا، مهدی مصری روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم در تالار کرامت استانداری افزود: به عنوان قرارگاه استانی باید تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهیم و روی بحث پروتکل‌های بهداشتی توجه کنیم.

وی موضوع فرصت طلایی واکسیناسیون کرونا را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: آمار واکسیناسیون کرونا در قم نسبت به میانگین کشوری کمتر است، برخی استان‌ها که واکسیناسیون کاملی داشتند، طی سه ماه گذشته حتی یک فوتی هم نداشتند.

 وی ادامه داد: این موضوع برای استان قم که آمار واکسیناسیون پایین‌تری دارد، زنگ خطر محسوب می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی قم در عین حال بیان داشت: در ماه اخیر فوتی‌ کرونایی در قم نداشتیم یا خیلی محدود بوده و از جمله استان‌های خوب بودیم، اما برخی مرگ و میرها رخ داده، که در صورت اهتمام به واکسیناسیون، این وضعیت پیش نمی‌آمد.

مصری اضافه کرد: واکسیناسیون مهم است، باید برنامه‌ریزی کرده و بر انجام آن در جمعیت‌های مختلف تاکید کنیم، دُز چهارم برای افراد بالای ۷۰ سال و دارای بیماری زمینه‌ای و دُز سوم نیز برای بقیه مردم دنبال شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزایش جوندگان در سطح شهر قم را به عنوان یک معضل‌ جدی زیست محیطی حائز اهمیت دانست و بیان کرد: با توجه به تاثیر جوندگان مانند موش در انتقال بیماری‌های مختلف، شهرداری باید پای کار آمده و در خصوص این مساله اقدامات لازم را انجام دهد.
 
کد مطلب : ۴۲۰۸۰
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :