شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ,25 June 2022
 
 
شواهدی بر پایان اپیدمی کووید ۱۹ وجود ندارد
 
یک همه گیر شناس با بیان اینکه شواهدی بر پایان پاندمی و اپیدمی کووید ۱۹ در ایران و جهان وجود ندارد، گفت: در اوضاع کنونی زدن واکسن و ماسک در مکان‌های بسته مهم است. نباید فکر کنیم اپیدمی و پاندمی تمام شده است.
 
به گزارش فانا، آقای مهری در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش مرگ و میرهای کرونایی را باید به معنای پایان اپیدمی کرونا دانست؟ افزود: نگران این موضوع هستیم که با توجه یه واریانت و ویروس جهش یافته ای که در جهان در حال چرخش است،آیا سرایت پذیری، ابتلا و بستری بالاتری را خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه نباید عادی نگاری کنیم، ادامه داد: شواهد کافی وجود ندارد که اپیدمی و پاندمی کرونا در جهان تمام شده است.

این همه گیر شناس افزود: در 22 تا 23 کشور دنیا شاهد افزایش موارد هستیم بنابراین باید آمادگی داشته باشیم که خدای ناکرده با شرایط نگران کننده ای در روزهای آینده مواجه نشویم.

آقای مهری در پاسخ به این پرسش که با توجه به تزریق واکسن برای تثبیت شرایط چه اقداماتی را باید انجام داد؟ گفت: قسمتی از این اقدامات و شرایط مربوط به ساختار نظام سلامت کشور و قسمتی مربوط به خود مردم است.

او ادامه داد: در نظام سلامت باید ساختار پیشیگری و شبکه های بهداشت کشور را تقویت کنیم که بتوانند بیمار یابی کنند.
 
کد مطلب : ۴۲۱۴۴
يکشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :