شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ ,25 June 2022
 
 
فروش اینترنتی دارو ممنوع! سهمیه متخلفان تا مدتی قطع می‌شود
 
رئیس اداره بازرسی وزارت بهداشت گفت: بازدید از داروخانه به معنای انجام تخلف نیست و این بازدید‌ها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند.
 
به گزارش فانا، رحیم نیا، رئیس اداره بازرسی وزارت بهذاشت گفت: در ده روز گذشته، ۳۵٠ بازدید از داروخانه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران انجام شده که تخلفات مربوط به دارو یا عدم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها بوده اند. بازدید از داروخانه به معنای انجام تخلف نیست و این بازدید‌ها باید به صورت روتین و فصلی انجام شوند. در خصوص تخلف گرانی دارو در همان محل پرونده تشکیل شده و به مراجع ذی ربط ارسال می‌شود. در حال حاضر ۴٠ پرونده تشکیل و ارسال شده اند. تعداد پرونده‌های ارسالی حدود ده درصد کم‌تر از بازدید‌ها است.

او گفت: در حال حاضر موضوعی به نام فروش اینترنتی دارو نداریم؛ زیرا با ساز و کار فعلی اصالت سنجی دارو و این که آیا دارو از مبادی قانونی وارد شده و تاریخ مصرف آن نگذشته است، انجام شدنی نیست.

به گفته  وی اگر محرز شود که داروخانه‌ای فروش اینترنتی دارو انجام داده، این کارش تخلف محسوب می‌شود و تا مدتی سهمیه داروی آن قطع خواهد شد. این موضوع مجازات بزرگی است. تبلیغ فروش اینترنتی دارو جرم است و داروخانه‌ها نباید تبلیغ آن را بر روی شیشه خود نصب کنند.

رئیس اداره بازرسی وزارت بهداشت گفت: اکثریت داروخانه‌ها کارشان را به درستی انجام داده اند و سامانه‌ها وصل بوده و خدمت رسانی به مردم به خوبی انجام می‌شود. بازدید‌های فصلی باید به صورت مرتب از داروخانه‌ها انجام شوند که متاسفانه حدود یک سال انجام نگرفته اند.
 
کد مطلب : ۴۲۱۶۰
سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :