يکشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ ,26 June 2022
 
 
معاون درمان وزارت بهداشت مطرح کرد؛
فقط اعضای ۲۵ درصد بیماران مرگ مغزی در کشور اهدا می شود
 
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: فقط اعضای بدن ۲۵ درصد بیماران مرگ مغزی در کشور اهدا می شود.
 
به گزارش فانا، سعید کریمی گفت: رویکرد وزارت بهداشت در دوره جدید عدالت و تعالی نظام سلامت است. یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا افزایش عادلانه سرانه تخت‌های بیمارستانی و ارتقای سیستم بهداشتی و درمانی از نظر تجهیزات و امکانات است.

وی در ادامه با اشاره به گسترش خدمات درمانی در کشور، افزود: باعث افتخار است که علاوه بر کلانشهرها در شهرهایی مثل بابل هم خدمات فوق تخصصی همچون پیوند مغز استخوان ارائه می‌شود و در شهرهای مختلف مردم می‌توانند به خدمات، دسترسی عادلانه داشته باشند.

کریمی افزود: در حال حاضر در کشور حدود ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی و بیش از ۱۴ هزار تخت ICU داریم و از نظر PICU یا ICU اطفال مشکل داشتیم که با همت دولت و وزارت بهداشت این تخت‌ها تقریبأ به ۲ برابر در حال افزایش است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بعضی از استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان و البرز که از نظر سرانه تخت شرایط خوبی ندارند مورد حمایت بیشتر وزارتخانه قرار می‌گیرند و امیدورایم بتوانیم سرانه تخت را سریعاً افزایش داده و به استاندارد برسانیم.

وی همچنین در مورد فرهنگ اهدای عضو، بیان داشت: وقتی که مرگ مغزی اتفاق می‌افتد، برای خانواده خیلی درد آور است، ولی این فرد می‌تواند دوباره به تعداد زیادی از کسانی که جان آنها در تهدید است، حیات دوباره دهد.

کریمی با اشاره به اینکه متأسفانه تنها اعضای بدن حدود ۲۵ درصد از بیماران مرگ مغزی اهدا می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی و اقدامات لازم، بتوانیم مشکل عزیزانی که منتظر پیوند عضو هستند را با استفاده از عضو از عزیزان مرگ مغزی حل نمائیم.
 
کد مطلب : ۴۲۱۹۱
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری مهر
 

ارسال
 
گروه های خبری :