جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ,7 October 2022
 
 
وزیر بهداشت: تیم پزشکی ایران به جام جهانی فوتبال در قطر اعزام می شود
 
وزرای بهداشت دو کشور ایران و قطر با تشکیل کارگروهی تخصصی، همکاری‌های بهداشتی - پزشکی در پشتیبانی از برگزاری جام جهانی قطر را آغاز کردند.
 
به گزارش فانا، دکتر بهرام عین اللهی با اعلام این خبر گفت: کادر سلامت جمهوری اسلامی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور خواهد داشت.

وزیر بهداشت افزود: سه گروه  از پزشکان متخصص و فوق تخصصی ایرانی در سه حوزه طب ورزشی، تروما و چشم پزشکی همزمان با برگزاری جام جهانی به دوحه اعزام می‌شوند.

دکتر عین اللهی همچنین از اعزام شماری از پرستاران دوره دیده و دارای مهارت مراقبت‌های ویژه به این کشور همزمان با جام جهانی خبر داد و افزود: با توجه به تدوین پیوست سلامت برای جام جهانی پیش بینی می‌شود، ظرفیت مشترک مناسبی بین دو کشور برای تبادل تجربیات در حوزه‌های طب ورزشی، تروما، چشم پزشکی و همچنین  پرستاری (مراقبت های ویژه) ایجاد شود.
 
دکتر محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر و مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت در سفری که به تازگی به دوحه داشته، ضمن تقدیم دعوت نامه دکتر عین اللهی از وزیر بهداشت عمومی قطر برای سفر به جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت‌های کشورمان را برای همکاری‌های پزشکی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرده بود.

در این سفر گسترش  همکاری‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، دارویی و تحقیقاتی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

همچنین در خصوص برگزاری جلسه بعدی کارگروه مشترک در جمهوری اسلامی توافق شد.
 
کد مطلب : ۴۲۷۱۴
دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :