دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ,8 August 2022
 
 
بررسی عملکرد دستگاه‌ها در خصوص بیمه همگانی
روح‌الامینی: غل و زنجیر را از صنعت دارو باز کنید
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت که باید دست و بال مردم را از بیمه‌ها باز کرده و اجازه فعالیت به صنعت دارو داده شود.
 
به گزارش فانا، عبدالحسین روح‌الامینی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس، درباره گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی عملکرد دستگاههای مسوول در پوشش بیمه همگانی و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج گفت: در ۴۴ سال گذشته صنعت دارو پاسخگوی نیاز کشور بود، اما امروز با کمبود احتمالی سرم و سایر اشکال دارویی مواجه هستیم که سال‌هاست در کشور ساخته می‌شود. باید سامانه‌های متصل به نظام سلامت بسترسازی شود و برنامه ریزی درستی باشد. دست و بال مردم را با بیمه قوی و دایره شمول آن بگیریم.

وی با انتقاد از ورود کمیسیون اصل ۹۰ به حوزه دارو و بهداشت و درمان اظهار کرد: دست و بال مردم و صنعت را با بیمه باز کنید و غل و زنجیر را از صنعت دارو باز کنید همچنین پزشکان و نظام سلامت نباید از داروهای جدید محروم شوند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویکرد وزارت بهداشت نسبت به شرکت‌های واکسن‌سازی اظهار کرد: دولت با شرکت‌های واکسن‌سازی قرارداد بسته و طبیعتا آنها بدون قرارداد نمی‌توانستند کاری کنند، پس کاری نکنید که در شرایط اضطراری این صنعت به شما اعتماد نکند. مسئولیت‌پذیری، پیشگیری و پذیرش مشکلات موضوع مهمی است.

روح‌الامینی گفت: قرار بود اگر کاری را می‌پذیریم با تمام قوا وارد میدان شده و با مشورت و برنامه ریزی و عاقلانه و عالمانه رفتار کنیم نه این‌که پزشکی از آن طرف کشور آمده و متصدی دارو شود و بعد هم توجهی به تذکرات ناصحان و خیرخواهان نشود.
 
کد مطلب : ۴۲۷۳۸
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :