چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ,28 September 2022
 
 
ورود فرهنگستان علوم پزشکی در زمینه آگاه سازی درباره ویروس hpv
 
رئیس گروه سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی از ابلاغ خلاصه سیاستی و برنامه ریزی درباره عوارض ویروس hpv (زگیل تناسلی) به دستگاه‌های سیاست گذار سلامت خبر داد.
 
به گزارش فانا، دکتر مرضیه وحید دستجردی درباره ضرورت ورود فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران به موضوع سلامت جنسی به خصوص آگاه سازی درباره ویروس hpv (زگیل تناسلی) گفت: امروز مسائل مربوط به حوزه سلامت به ویژه حوزه خانواده و برخی رفتار‌های به شدت پر خطر در ایران و جهان به آن پرداخته شده است.

وی با اشاره به بروز ویروس اچ‌ ای وی در سال‌های گذشته در جهان افزود: ده‌ها سال پیش ویروس ایدز (اچ‌ ای وی) شناخته شده نبود و منجر به شعله ور شدن بیماری ایدز در جهان شد که در کشور ما هم بروز فراوانی داشت از این رو برای اینکه از این رفتار‌های پرخطر جلوگیری کنیم و سلامت جنسی را در جامعه، خانواده، نسل جوان و نوجوانان داشته باشم باید به آن پرداخته شود.

رئیس گروه سلامت زنان فرهنگستان علوم پزشکی ادامه داد: یکی از مهمترین مراکزی که باید مسائل حوزه سلامت را رصد کند فرهنگستان علوم پزشکی است به همین منظور فرهنگستان جلسات مشترکی را با گروه بهداشت و تغدیه و سلامت اجتماعی برگزار کرد که در نهایت منجر به تدوین خلاصه سیاستی در ارتباط با حوزه سلامت جنسی بویژه ویروس اچ پی وی شد که موضوعی جدید و عوارض و تبعات آن نیز جدید است.

وحید دستجردی گفت: عوارض ناشی از ویروس hpv، همانند سرطان‌ها و از دست دادن امید به زندگی به خصوص در نسل جوان است که سلامتی را به خطر می‌اندازد، از این رو فرهنگستان علوم پزشکی به این موضوع پرداخت و خلاصه سیاستی در فرهنگستان تدوین و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاه‌های تأثیر گذار برای برنامه ریزی و سلامت کشور ابلاغ کرد.
 
کد مطلب : ۴۲۷۴۴
سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :