مدیرعامل شرکت کیمیاگران امروز:

منتظر آینده نخواهیم ماند، آینده را خواهیم ساخت

4 تير 1401 ساعت 16:52

روز چهارشنبه یکم تیر ماه ۱۴۰۱ مراسم افتتاحیه واحد تحقیقات دارویی شرکت کیمیاگران امروز با عنوان "مرکز تحقیقات کیمیا نوین دارو" در سالن نشست‌های این مرکز برگزار شد. در این مراسم جمعی از مدیران و معاونین شرکت کیمیاگران امروز، تعدادی از سهامداران، نمایندگانی از سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، متخصصان و صاحب نظران صنعت تولید مواد شیمیایی و دارویی حضور داشتند و پس از ارائه توضیحاتی درباره معرفی فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی، بازدید از آزمایشگاه و محیط تحقیقاتی توسط حاضرین انجام گرفت.


به گزارش فانا، سخنرانان مراسم افتتاحیه "مرکز تحیقات کیمیا نوین دارو" دکتر نامی، مهندس علیپور، دکتر سعیدی و مهندس موسوی بودند که هر کدام به معرفی فعالیت‌های این مرکز و اهداف تاسیس آن پرداختند.

سیدمحمدرضا موسوی اصفهانی، مدیرعامل شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران امروز در این مراسم اظهار داشت: فردا چگونه خواهد بود؟ یک پرسش اساسی است که تاریخ آن به درازای تمدن بشری است. انسان قرن‌ها در جستجوی پاسخی برای این پرسش بوده است. تا پیش از سده اخیر، پاسخ به این پرسش در انحصار فلاسفه بود اما اینک پاسخ این پرسش در انحصار دانشمندان است. انقلاب تکنولوژی دیجیتال، بشر را از قید گذشته رها نموده، بشر امروز در حال تسخیر آینده است. به همین دلیل است که عصر کنونی را دانشمندان، عصر «شتاب تاریخ» خوانده‌اند.

وی افزود: تحقیق، توسعه و نوآوری مسیر حرکت به سوی آینده است و فردا از آن کسانی است که امروز در این مسیر گام برمی-دارند. شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران، متعهد به آینده است و تعهد به آینده یعنی تعهد به سهام‌داران، تعهد به ایران عزیز و تعهد به مردم شریف این سرزمین. افتتاح این مرکز تحقیقات نیز در سال «تولید دانش‌بنیان» نشانه‌ای عملی است از این تعهد.

به گفته مدیر عامل شرکت کیمیاگران امروز، همه در مجموعه کیمیاگران، در تلاش هستند تا با ایجاد زمینه همکاری با نخبگان، دانش ایرانی را بر مبنای برنامه استراتژیک شرکت و در مسیری که رو به آینده ترسیم شده است در خدمت توسعه ملی درآورند. امید است که در این مرکز تحقیقات، راهبرد «توسعه محصول» را دنبال کنیم. همچنین امیدواریم این مرکز با ایجاد اشتغال برای نخبگان دانشگاهی، پلی باشد میان صنعت و دانشگاه و نقشی مهم در بی‌نیازی کشور از واردات محصولات خارجی ایفا نماید تا راهی را که در کیمیاگران با بومی‌سازی دانش دارویی و صنعتی‌سازی آن با افتتاح خطوط تولید مترونیدازول، PAP و استامینوفن، به انجام رساندیم، با تولید سایر محصولات دانش‌بنیان تداوم یابد.

موسوی در ادامه بیان داشت: تولید مواد مؤثره دارویی، در حوزه صنعت شیمیایی-دارویی، حرکت در مرزهای دانش است و امروز، کیمیاگران مفتخر است گامی بلندتر در این راستا برمی‌دارد. انشاءالله در سال جاری تولید مواد موثره مزالازین، متفورمین و ... را نیز به سبد محصولات خود اضافه خواهیم نمود و در آینده‌ای نزدیک متنوع‌سازی هر چه بیشتر سبد محصولات خود را به کمک جوانان عزیز و دانشمند ایرانی از طریق همین مرکز تحقیقات عملی خواهیم نمود.

مدیرعامل شرکت کیمیاگران امروز در انتهای سخنرانی خود خاطرنشان کرد که شرکت صنایع شیمیایی کیمیاگران در سال‌های اخیر نشان داده است می‌توان منافع سهام‌داران عزیز را در کنار منافع ملی تامین نمود و خیر جمعی را تحقق بخشید. «تولید دانش‌بنیان» راز این هم‌راستایی است و آینده کشور و سهام‌داران را رقم خواهد زد و ما متعهد به این آینده‌ایم. ما در مجموعه کیمیاگران منتظر آینده نخواهیم ماند، ما آینده را خواهیم ساخت.


کد مطلب: 42803

آدرس مطلب: https://phana.ir/fa/doc/news/42803/منتظر-آینده-نخواهیم-ماند-خواهیم-ساخت

فانا
  https://phana.ir