دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ,8 August 2022
 
 
انتقاد روح الامینی از حل نشدن مشکلات حوزه بهداشت و درمان
 
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مشکلات ناشی از گرانی‌ها و فشار به مردم در همه عرصه ها وجود دارد اما در حوزه بهداشت و درمان آثار آن ناگهانی و تجمعی است و هفته ها و ماه های آینده موجب بروز مشکلات متعددی می شود.
 
به گزارش فانا، عبدالحسین روح الامینی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری با اشاره به مشکلات بهداشت، درمان و دارو و صنایع گفت: از جمله این مشکلات مربوط به قطع برق است که مشکلاتی را به وجود آورده و علیرغم توصیه های وزارت نیرو هنوز برطرف نشده است.

وی ادامه داد: مشکلات ناشی از گرانی ها و فشار به مردم در همه عرصه ها وجود دارد اما در حوزه بهداشت و درمان آثار آن ناگهانی و تجمعی است و هفته ها و ماه های آینده موجب بروز مشکلات متعددی می شود. بهداشت، درمان و دارو مسئله ای نیست که به این آسانی بتوان آثار آن را جمع کرد، چندین بار تذکر دادیم بهداشت و درمان حق خود و قانون مصوب خود را می خواهد از محل ۹ درصد ارزش افزوده باید اواسط هر ماه سهم وزارت بهداشت پرداخت شود و پیچ و خم های اداری در این موضوع غیرقانونی، غیرشرعی و غیر عقلایی بوده و موجب تجمع مشکلات می شود.

روح الامینی اضافه کرد: مشکلات مربوط به حقوق کارکنان حوزه بهداشت و درمان هم بماند اما برای مشکلات جاری حوزه دارو استان ها باید بدانند که شکایت های بسیاری وجود دارد و روز گذشته هم رئیس مجلس در این خصوص قول دادند.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: پیرو مراجعاتی که به بنده در خصوص منابع مالی شهرداری ها و بهیاری ها شد، جلسه ای با رئیس مالیاتی کشور و مسئول خزانه داری کل و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار کردیم.

وی ادامه داد: یک درصد از ۹ درصد منابع حاصل از مالیات بر ارزش افزوده باید به حوزه بهداشت و ۴ درصد به دولت و ۴ درصد به شهرداری ها و دهیاری ها پرداخت شود که این موضوع برای شهرداری ها و دهیاری ها صورت نگرفته بود از این رو با توجه به پیگیری های صورت گرفته مقرر شد سازمان امور مالیاتی بخشنامه ای به استان ها در این خصوص ارسال کرده و رونوشتی به وزارت کشور و مجلس دهد و این کار انجام شود؛ با توجه به اینکه قرار است این موضوع ساماندهی شود امیدواریم سهم یک درصدی حوزه بهداشت که حق مسلم و قانونی آن هاست، پرداخت شود.
 
کد مطلب : ۴۲۸۵۳
پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :