پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ,6 October 2022
 
 
حسینعلی شهریاری:
یک ریال از مطالبات شرکت‌های تولیدکننده واکسن پرداخت نشده است
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه هنوز پولی بابت پرداخت مطالبات شرکت‌های تولیدکننده واکسن به هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت نداده است.
 
به گزارش فانا، حسینعلی شهریاری افزود: مطالبات شرکت‌های تولیدکننده واکسن بیش از ۵ ماه است که در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی شده است و رئیس جمهور نیز بار‌ها بر پرداخت این مطالبات تأکید کردند، اما متأسفانه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: ۵ هزار میلیارد تومان شرکت‌های داخلی تولید واکسن مطالبه دارند و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طلب دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ۴ هفته پیش دوباره این مسئله را یادآوری کردم و رئیس جمهور از وزیر بهداشت خواستند در جلسه‌ای با حضور بنده و شرکت‌های تولیدکننده برای بررسی این موضوع تشکیل شود که در نهایت قراردادی امضا شد که ۵۰ درصد مطالبات تا آخر خرداد و ۵۰ درصد مابقی در آخر مرداد امسال پرداخت شود.

شهریاری افزود: متأسفانه هنوز یک ریال از مطالبات شرکت‌های تولیدکننده واکسن پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: شنبه این هفته نیز این موضوع به رئیس جمهور اعلام شد و مجددا دستور دادند که وزیر بهداشت و درمان پیگیری کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واقعیت امر این است که سازمان برنامه و بودجه این پول را به هیئت امنای ارزی بدهد و هیئت امنای ارزی که زیرمجموعه وزارت بهداشت است خریدار این خدمت است و تا زمانی که سازمان برنامه و بودجه پول را پرداخت نکند این امکان وجود ندارد.

شهریاری با بیان اینکه ما ششمین کشور در جهان بودیم که به موقع واکسن تولید کردیم، افزود: این رفتار شایسته نیست که پس از چندین ماه هنوز مطالبات این شرکت‌ها را پرداخت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها توانایی تولید هر واکسنی را دارند و نباید موجب دلسردی این نخبگان شویم.
 
کد مطلب : ۴۲۸۹۲
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :