دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ,8 August 2022
 
 
حسینعلی شهریاری:
افزایش قیمت دارو به علت پرداخت نکردن مطالبات بیمه‌ها
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه به موقع منابع مالی بیمه‌ها برای کنترل قیمت دارو را پرداخت نکرده است.
 
به گزارش فانا، حسینعلی شهریاری افزود: موضوع ارز دارو از دی پارسال پیگیری و بار‌ها در جلسه ستاد کرونا نیز یادآوری شده است.

وی ادامه داد: برغم اینکه معاون اول رئیس جمهور گفتند، جان و نان مردم را مراقبت می‌کنیم و ارز را می‌دهیم، اما منابع مالی را که باید به سازمان بیمه خدمات درمانی و سازمان‌های بیمه گر داده شود سازمان برنامه و بودجه پرداخت نکرده است از این رو قیمت دارو‌ها افزایشی است و برخی دارو‌ها چند صددرصد افزایش یافته است و دارویی نداریم که قیمت آن گران نشده باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ۳۰ درصد مواد اولیه دارو وابسته به ارز است، اما هم اکنون چیزی به نام ارز ترجیحی نداریم و براساس ارز نیمایی قرار است محاسبات صورت گیرد و تا زمانی که سازمان برنامه و بودجه پول شرکت‌های دارویی را ندهد این شرکت‌ها توان تولید ندارند و ما بار‌ها این مسایل را شفاهی و مکتوب و در ستاد ملی کرونا به رئیس جمهور انتقال داده‌ایم.

شهریاری با بیان اینکه مصوبه مجلس این بود که افزایش قیمت دارو‌ها از جیب مردم پرداخت نشود، افزود: اگر منابع ریالی به موقع پرداخت نشود فشار زیادی به مردم تحمیل می‌شود و ما امیدواریم تصمیماتی در دولت و مجلس گرفته شود که برای مردم فشار مضاعف به همراه نداشته باشد.
 
کد مطلب : ۴۲۸۹۳
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :