دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ,8 August 2022
 
 
پلمب یک مطب در مشهد به دلیل عرضه داروی سقط جنین
 
جاشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یک مطب پزشک عمومی در مشهد به دلیل فروش و عرضه داروی میزوپروستول (داروی سقط جنین) پلمب شد.
 
به گزارش فانا، دکتر ایوب توکلیان افزود: طبق گزارش‌های مردمی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با شناسایی مطب مربوطه، با خاطیان برخورد قانونی کردند.

وی با اشاره به عزم جدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در برخورد با چنین تخلفاتی تاکید کرد: یکی از ابعاد اجرای درست سیاست‌های جمعیتی، برخورد قاطع با متخلفان در حوزه سقط جنین است که با کمک دستگاه‌های دیگر با جدیت در حال پیگیری و اقدام است.

جاشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: پرونده مطبی که داروی سقط جنین عرضه می‌کرد، به مراجع ذیصلاح قضایی جهت برخورد ارجاع داده شده است، ما آماده گزارشات مردمی در این خصوص از طریق سامانه ۱۹۰ هستیم که پس از بازدید کارشناسی و احراز تخلف برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

دکتر توکلیان بیان کرد: طبق آمار غیررسمی روزانه حدود ۸۰ سقط در استان خراسان رضوی انجام می‌شود، سقط جنین یک تخلف عادی نیست، بلکه یک جرم و قتل محسوب می‌شود و با همه افرادی که به هر طریق در این فرآیند مشارکت کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ۱۶ شهرستان خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت حیدریه و همچنین دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت جام است.
 
کد مطلب : ۴۲۹۱۹
شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو
 

ارسال
 
گروه های خبری :