دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ,8 August 2022
 
 
نامه دکتر علویان به ریاست جمهور
تصمیمات غیرکارشناسی سلامت جامعه را به خطر انداخته است
 
 
                                                                                                                                                                                           به گزارش فانا، رئیس هئیت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ در نامه ای به ریاست جمهوری درخصوص تصمیمات غیرکارشناسی در حوزه سلامت که برای مثال به کاهش غربالگری سرطان روده بزرگ خواهد انجامید هشدار داد

متن نامه دکنر علویان به شرح زیر است:
آقای رییسی
رییس محترم جمهور
سلام

بی پرده بگویم
الان وقت حساب است. متولیان و کارگزاران و گماشتگان حضرتعالی در حوزه سلامت توجه به نظرات کارشناسی ندارند. بخشنامه های تهی از کار کارشناسی بیش از حد جامعه پزشکی را می آزارد و سلامت جامعه را به خطر انداخته است. به عنوان نمونه بخشنامه معاونت محترم درمان وزارت بهداشت انجام کولونوسکپی را فقط در کلینیکها و بیمارستان‌ها جایز دانسته است. این مقوله محروم کردن عدد قابل توجهی از مردم از دریافت این خدمات است. افزایش هزینه ها و رانت کلینیکها در این مسیر است و برخلاف شعارهای درست حضرتعالی و اصول مصرح حضرتعالی و دولتتان است .آیا کاهش غربالگری سرطان روده بزرگ آسیب به مردم نخواهد زد؟

جناب آقای رییسی
من که سالهاست کولونوسکپی نمی کنم و تضاد منافع ندارم. دلم برای مردم می سوزد که به حضرتعالی و کارگزارانتان امید بسته اند. راستی چرا این گماشتگان در حوزه سلامت گوششان بدهکار به نامه های انجمن‌های علمی ‌‌کارشناسان دلسوز نیست.
تقاضا دارم افراد امینی را به میان جامعه بفرستید و نظر آنها را در مورد مشکلات درمان و دارو جویا شوید. و افراد دلسوزی نیز از میان جامعه پزشکی برگزینید تا اطلاعات درست در اختیار حضرتعالی قراردهند و علل بی انگیزگی جامعه پزشکی را بدانید.
ما جز خدمت بهتر به مردم عزیز خواسته دیگری نداریم

دکتر سید موید علویان
استاد دانشگاه
سیزدهم تیر ماه ۱۴۰۱
 
کد مطلب : ۴۲۹۳۳
دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :