چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ,7 December 2022
 
 
نایب رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران:
ضرورت نظارت بر سایت‌های فروش لنز و عینک طبی
 
نایب رئیس انجمن علمی اپتومتری ایران گفت: موارد رو به افزایشی از مشکلات بهداشتی و پزشکی برای خریداران این کالاها از سایت‌ها و صفحات فاقد مجوز به مراکز درمانی و دفاتر کار اپتومتری گزارش می‌شود و ضرورت نظارت بر سایت های فروش لنز و عینک طبی ضروریست.
 
به گزارش فانا، آلاله آذر افزود: امروزه و به خصوص پس از همه گیری کرونا، فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید برای کاربران فضای آنلاین شده‌اند.

وی اظهار داشت: نمایش آنلاین کالا و خدمات، سفارش در لحظه و تحویل در زمان مشخص، ساز و کار ساده فروشگاه‌های اینترنتی و غیره، این روش خرید را محبوب و رو به رشد کرده است.

آذر با بیان اینکه فروشگاه‌های اینترنتی برای قابل اعتماد بودن و فعالیت اصولی باید مجوزهای لازم را داشته باشند، ادامه داد: برای فعالیت یک سایت تجاری و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کشور، باید بر نحوه فعالیت این فروشگاه‌ها و سایت‌ها به طور کامل نظارت شود تا با بروز اشتباه از جانب آنها، امکان پیگیری به آسانی وجود داشته باشد.

نایب رئیس انجمن اپتومتری ایران با اشاره به ضرورت داشتن مجوز برای فروشگاه‌های اینترنتی، گفت: یکی از مجوزهای لازم که باید از وزارت صمت تهیه شود، جواز «نماد الکترونیکی» یا “ENAMAD” نام دارد که در صفحه اصلی وب سایت فروشگاهی باید قرار گیرد.

وی با مجوز ساماندهی محتوای فضای مجازی از وزارت ارشاد برای تمامی فروشگاه‌ها الزامی نیست، ادامه داد: مجوزهای قانونی در بخش کالاهای طبی و پزشکی باید از وزارت بهداشت تهیه شود.

آذر خاطرنشان کرد: اگر در خرید اینترنتی با مشکل مواجه شدید و فروشگاه اینترنتی پاسخگوی پیگیری شما نبود می‌توانید به پلیس فتا اعلام شکایت کنید. برای این کار می‌توانید به صفحه گزارش تخلف فروشگاه‌های اینترنتی مراجعه کنید.
 
کد مطلب : ۴۲۹۴۰
سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :