دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
قرارگاه ملی تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان شکل گرفت
 
تشکیل قرارگاه دائمی و رونمایی از کتاب صفر تا صد تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان از مهم‌ترین دستاورد‌های اولین همایش تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان بود.
 
به گزارش فانا، مهندس احمد مسلمی، رئیس هیئت مدیره انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور و دبیر اجرایی همایش در برنامه اختتامیه اولین همایش تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان با رویکرد تقسیم کار ملی گفت: در این همایش بحث‌های خوبی بین صاحبان ایده و شرکت‌های تولید کننده مطرح و راهکار‌های مناسبی هم ارائه شد.

او گفت: از کتاب تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان صفر تا صد رونمایی و مصوب شد برای به روز رسانی اطلاعات مورد نیاز، ویرایش این کتاب به صورت فصلی انجام شود.

مسلمی، مهمترین دستاورد این برنامه را شکل گیری قرارگاه ملی تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری انجمن متخصصین معرفی کرد و گفت: در این همایش مقرر شد تا نشست‌های ساختار یافته در این قرارگاه با حضور شرکت‌های تولید کننده برای حل چالش‌های موجود برگزار شوند که این گام بزرگی برای توسعه اشتغال آفرینی در کشور است.

دبیر اجرایی اولین همایش تولید تجهیزات پزشکی گفت: تسهیل صدور مجوز‌ها برای شرکت‌های دانش بنیان، بحث آموزش تجاری سازی محصولات شرکت ها، توسعه آزمایشگاه کنترل کیفیت در حوزه تجهیزات دانش بنیان و نحوه حمایت‌های مالی از طرح‌های دانش‌بنیان از اهم محور‌های مطرح شده در چهار پنل این نشست بود.

گفتنی است اولین همایش تولید تجهیزات پزشکی دانش بنیان با محوریت تقسیم کار ملی و با حضور ذی‌نفعان این حوزه از سراسر کشور در روز یکشنبه دوم مرداد ۱۴۰۱ و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران در مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار شد.
 
کد مطلب : ۴۳۲۴۱
دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۲
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :