چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ ,28 September 2022
 
 
سعیدی خبر داد:
موافقت رئیس جمهور و وزیر بهداشت با احداث دانشگاه علوم پزشکی در چابهار
 
نماینده مردم چابهار در مجلس از موافقت رئیس‌ جمهور و وزیر بهداشت با احداث دانشگاه علوم پزشکی در چابهار خبر داد و گفت: امیدواریم احداث این دانشگاه سنگ بنا و گام بلندی برای ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت در استان سیستان‌ و بلوچستان باشد.
 
به گزارش فانا، معین الدین سعیدی با ابراز خرسندی از موافقت دولت با احداث دانشگاه در چابهار، گفت: سال‌ها از ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در کشور می‌گذرد و  در دولت جدید هیچ دانشگاه  جدیدی اضافه نشده‌ است.

وی ادامه داد: در  ۸ اسفند ۱۴۰۰ و جلسه ۲۵۸ شورای گسترش دانشگاه علوم پزشکی با تأسیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی در چابهار موافقت شد اما با توجه به برخی ملاحظات این موضوع ابلاغ و اجرایی نشد.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خوشبختانه روز گذشته برگ زرینی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه بلوچستان رقم خورد و با توجه ویژه‌ای که رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت داشتند مصوبه تاسیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی در چابهار ابلاغ شد و استارت خورد.

سعیدی افزود: شاخص‌های سلامت در جنوب سیستان‌ و بلوچستان با میانگین محروم‌ ترین نقاط کشور فاصله‌ای معنادار و حتی نجومی دارد و با توجه به گستردگی این پهنه احداث دانشگاه علوم پزشکی امری ضروری به شمار می‌رود.

وی یادآور شد: با توجه به نگاه ویژه‌ای که رهبر معظم انقلاب به سواحل مکران دارند و همچنین ظرفیت‌های قانونی موجود در ماده ۶۵ احکام دائمی قانون برنامه ششم توسعه امیدواریم احداث دانشگاه علوم پزشکی در چابهار سنگ بنا و گام بلندی برای ارتقای شاخص‌های حوزه سلامت در استان سیستان‌ و بلوچستان باشد.
 
کد مطلب : ۴۳۲۷۰
شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت
 

ارسال
 
گروه های خبری :