دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
بررسی عملکرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری
خدابخشی: چه تضمینی برای عدم تکرار تجربه طرح تحول سلامت در طرح دارویاری وجود دارد؟
 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که چه تضمینی وجود دارد بلایی که بر سر طرح تحول سلامت و پزشک خانواده آمد، بر سر طرح دارویاری نیاید؟
 
به گزارش فانا، محمد خدابخشی در جلسه علنی‌امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و ‌درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه‌ها، گفت: این طرح چند سوال و ابهام دارد که باید رفع شود؛ اینکه چرا طرح با تاخیر اجرا شد؟. افرادی که در این ۴ ماه از بازار آزاد دارو دریافت کرده اند مابه التفاوت خود را از کجا تامین می کنند و در نهایت بحث عدالت در سلامت چگونه دیده می شود؟

خدابخشی افزود: منابع پایدار سلامت این طرح چگونه تامین می شود و چه تضمینی وجود دارد که بلایی که بر سر طرح تحول سلامت و پزشک خانواده آمد، بر سر این طرح نیاید؟ همچنین با توجه به اینکه افراد زیادی هستند که تحت پوشش نیستند، تکلیف این افراد در این طرح چیست؟ سالمندان و افراد دارای معلولیت و جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد در این طرح چگونه دیده شده است؟

وی اضافه کرد: چگونه این طرح می خواهد بدون در نظر گرفتن زیرساخت های اصلی یعنی پزشک خانواده و نظام ارجاع مانع تقاضای القایی شود. عمده مشکلات نظام بهداشت و درمان ما صرف نظر از فقر زیرساختی، به عدم نظارت بر می گردد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس در پایان گفت: ضریب نفوذ بیمه درمان در مناطق مختلف کشور متفاوت است، در برخی از استان ها ضریب نفوذ بیمه نصف استان های برخوردار است و باید برای این موضوع نیز برنامه ریزی کامل صورت گیرد.
 
کد مطلب : ۴۳۳۳۷
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :