دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
بررسی عملکرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری
احمدی: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم
 
نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: شاهد کمبود دارو و قاچاق آن هستیم؛ دارو در داروخانه نیست و بعد در بازار آزاد با قیمت گزاف به فروش می رسد.
 
به گزارش فانا، محمدرضا احمدی در جلسه علنی‌ امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و ‌درمان در اجرای طرح دارویار با انتقاد از کمبود دارو در داروخانه‌ها، گفت: اکنون شاهد قاچاق داروها هستیم. مردم در مراجعه به داروخانه ها با نبود دارو مواجه می شوند حال اینکه همان داروها در بازار با قیمت گزافی خرید و فروش می‌شود؛ این یعنی اینکه دارو هست اما دست‌هایی پشت پرده وجود دارد.

وی با بیان لینکه قیمت سرسام‌آور داروها و تجهیزات پزشکی مردم را اذیت می کند، افزود: بیمار در بیمارستان‌های دولتی با بیمه پذیرش می‌شود اما مردم را مجبور به خرید تجهیزات پزشکی از بازار آزاد آن هم با قیمت گزاف می کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اجرای طرح دارویاری در صورتی خوب است که بتواند مانع از کمبود قاچاق دارو و ساماندهی قیمت‌ها شود اما اینگونه نیست؛ یکی از نمونه ها معطل شدن مردم در مراجعه به داروخانه ها با قطع شدن اینترنت است. وزارت بهداشت باید در این زمینه تدبیری بیندیشد.

احمدی در پایان گفت: چه راهکاری برای حمایت از بیش از ۷ میلیون نفر فاقد بیمه وجود دارد؟ ما در بیمه سلامت موفق نبودیم پس  باید طرح دارویاری به گونه ای اجرا شود که مردم آسیب نبینند.
 
کد مطلب : ۴۳۳۳۹
سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :