دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
نصیری‌زاده در گفت‌وگو با فانا:
فراگیر پخش دماوند به دنبال تبدیل شدن به یکی از برترین شرکت‌های پخش دارو در ایران
 
مدیرعامل شرکت فراگیر پخش دماوند گفت: شرکت فراگیر پخش دماوند در حال حاضر 12 شعبه در استان‌های سراسر کشور دارد که این شعب استان‌های همجوار خود را نیز پوشش می‌دهند. ضمن اینکه قرار است شعب دیگری هم در برخی دیگر از استان‌ها راه‌اندازی شوند.
 
فردوس نصیری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فانا با اشاره به اینکه شرکت فراگیر پخش دماوند حدود 16 سال سابقه فعالیت دارد اما طی سال‌های 1398 و 1399 غیرفعال بوده است، توضیح داد: این شرکت تاسیس شد تا به صورت انحصاری محصولات شرکت داروسازی رُش و بایر سوئیس را در ایران توزیع کند و براساس استانداردهای مورد تائید شرکت رُش سوئیس فعالیت می‌کرد. از آنجایی که داروهای رُش توسط شرکت اکبریه وارد و توزیع می‌شد، این شرکت نسبت به تاسیس شرکت فراگیر پخش دماوند برای توزیع این محصولات اقدام کرد و با توجه به اینکه محصولات رُش به دلیل تحریم‌های ظالمانه غرب علیه کشورمان و عدم انتقال وجه، خریدها دیگر توسط اکبریه وارد نشد و تغییراتی نیز در این زمینه رخ داد و شرکت‌های دیگری محصولات رُش را وارد کردند، عملا شرکت فراگیر پخش دماوند در آن مقطع دیگر نتوانست به صورت انحصاری به فعالیت خود ادامه دهد و این وضعیت منجر به کاهش و توقف فعالیت شرکت شد. این اتفاق باعث شد که حدود دو سال فعالیت شرکت فراگیر پخش دماوند محدود شود تا اینکه بعد از دو سال این شرکت به گروهی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که در زمینه صنایع تولید لبنیاتی و غذایی و پخش سابقه فعالیت داشتند، واگذار شد. به این ترتیب از ابتدای سال 1400 مجددا فعالیت شرکت فراگیر پخش دماوند آغاز شد.

وی افزود: سرمایه‌گذاران جدید شرکت فراگیر پخش دماوند برنامه‌های خود را برای بازسازی ناوگان حمل و نقل، بازسازی شعب در سطح استان‌های کشور و راه‌اندازی شعب جدید در سطح کشور انجام داده‌اند و موفق شدند مجددا در مرداد ماه 1400 مجوزهای لازم را از سازمان غذا و دارو را برای فعالیت در زمینه پخش محصولات دارویی بدست آورند.

مدیرعامل شرکت فراگیر پخش دماوند اظهار کرد: شرکت فراگیر پخش دماوند در حال حاضر 12 شعبه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی، همدان، ایلام، فارس، اصفهان، سمنان، تهران و کرمان (در شرف راه‌اندازی) دارد و این شعب، استان‌های همجوار خود را نیز پوشش می‌دهند. قرار است شعب دیگری هم در استان‌های کردستان، خوزستان و زنجان راه‌اندازی شوند.

نصیری‌زاده خاطرنشان کرد: ناوگان حمل و نقل شرکت فراگیر پخش دماوند هم مجوز زنجیره سرد و هم استانداردها و دستورالعمل‌های شرکت رُش سوئیس را دارد؛ بنابراین ناوگان حمل و نقل این شرکت با استفاده از ماشین‌های متناسب حمل دارو و ماشین‌های یخچال‌دار مجهز به دیتالاگر کار توزیع دارو را در سطح کشور انجام می‌دهند.به گفته وی شرکت فراگیر پخش دماوند در حال حاضر 150 نیرو دارد و در حال جذب نیروهای بیشتری است و احتمالا تعداد نیروهای شرکت تا پایان امسال به 300 نفر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فراگیر پخش دماوند عنوان کرد: در حال حاضر با بیش از 45 تامین‌کننده در حوزه داروهای فوریتی که بخش اعظم آن داروهای یخچالی است و مکمل‌های غذایی و ورزشی همکاری می‌کنیم. از جمله شرکت‌های داروسازی که با آنها همکاری می‌کنیم، داروسازی دانا، هلدینگ شاری شامل(باختر بیوشیمی، مکمل شاری و صنعت دارویی شاری)، داروسازی آریا، داروسازی کوثر،تچرا دارو، لابراتوارهای داروسازی مینا، ایران دارو، داروسازی شفا و شرکت‌های فوریتی و مکمل‌های ورزشی هستند.

وی گفت: هدف فروش امسال شرکت فراگیر پخش دماوند، 600 میلیارد تومان است و برای سال آینده نیز این هدف دو برابر این رقم تعیین شده است. هدف‌گذاری بلندمدت ما هم این است که تا دو سال آینده جزو 20 شرکت برتر پخش سراسری دارو کشور باشیم.

نصیری‌زاده تاکید کرد: در شرکت فراگیر پخش دماوند تیمی جوان و فعال در کنار تیمی باتجربه فعالیت می‌کنند که این ترکیب باعث هم‌‌افزایی خوبی در راستای تحقق شعار سازمانی شرکت یعنی "دماوند؛ پابرجا بر قله سلامت ایران" شده است.

گفتنی است، فردوس نصیری‌زاده دارای مدرک دکترای حرفه‌ای داروسازی و حدود 22 سال سابقه کار در صنعت داروسازی است و از سوابق کاری وی می‌توان به مدیرعاملی شرکت‌هایی مانند داروسازی زهراوی، دارویی و بهداشتی لقمان، ایران دارو و بازرگانی سهاکیش (وابسته به جمعیت هلال احمر) اشاره کرد.
 
کد مطلب : ۴۳۳۴۲
چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۷
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :