پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ ,29 September 2022
 
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت:
ما هنوز به قله موج هفتم کرونا نرسیده ایم
 
محمد­مهدی گویا همچنان برای کاهش آمار کرونا بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تسریع در تزریق واکسن کرونا تاکید کرد.
 
به گزارش فانا، محمد­مهدی گویا؛ رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در ارتباط تلفنی با خبر ۲۱ در خصوص ­افزایش آمار فوتی‌های کرونا و احتمال رسیدن به قله موج هفتم گفت:­تعداد موارد ابتلای به این بیماری از یکی دو ماه گذشته در کشور به تدریج رو به افزایش بوده و­ ما به یک نقطه‌ای رسیده بودیم که در روز کمتر از ۲۰۰ مورد ابتلا داشتیم، الان همان طور که گفتید چیزی نزدیک به ۱۰ هزار مورد ابتلا در کشور داریم. موارد مرگ ناشی از این بیماری در کشور ما رسیده بود به کمتر از چهار مورد در روز، الان رسیده به چیزی حدود ۷۰- یا ۸۰ مورد، موارد بستری هایمان کمتر از ۴۰ مورد بود الان ­رسیده به چیزی حدود ۱۴۰۰ مورد؛ ­این نشان می‌دهد این بیماری دارد به سرعت پیشرفت می‌کند.

­وی ادامه داد: ما هنوز به قله این بیماری نرسیدیم که بخواهیم در مورد آن قضاوت کنیم، تنها دو راه هم بیشتر نداریم؛ یکی این که واکسن تزریق کنیم، دوم این که مردم شیوه نامه­‌های بهداشتی را رعایت کنند. ما در رابطه با نوبت یادآور واکسن بار‌ها و بار‌ها تأکید کردیم، من تقاضایم از هموطنان عزیزم این است، این موضوع را جدی بگیرید، موضوع شوخی بردار نیست، کسانی که مبتلا به این بیماری شوند ممکن است جان خود را از دست بدهند.

­گویا درباره برنامه وزارت بهداشت برای کنترل شیوه نامه‌های بهداشتی ­و­ میزان مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون بیان کرد:­اگر حقیقت را بخواهم بگویم میزان استقبال مردم از واکسن ظرف دو سه هفته اخیر افزایش پیدا کرده به چیزی نزدیک به حدود ۱۰۰ هزار مورد واکسیناسیون در روز هم رسیده بودیم، ولی این ۱۰۰ هزار مورد اصلاً ما را قانع نمی‌کند، ما باید عقب ماندگی خود را جبران کنیم، خصوصاً به چند دلیل؛ یک این که کسانی هستند که مبتلا به بیماری زمینه‌ای هستند جانشان در معرض ابتلا قرار دارد و باید اطمینان حاصل کنیم که این‌ها واکسنشان را بزنند، دوم بچه‌های کوچک که گروه سنی پنج تا یازده سال دارند. رده پوشش واکسیناسیون ما متأسفانه پایین بوده، اگر مدارس بخواهد بازگشایی شود، این بچه‌ها واکسینه نشده باشند، جان خودشان نه تنها در معرض خطر است، جان یک عده بچه دیگری هم که آن‌ها ممکن است عارضه زمینه‌ای داشته باشند در معرض تهدید قرار بگیرد.
 
کد مطلب : ۴۳۳۴۸
پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :