دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
رضا عوض‌پور:
آمادگی سازمان برنامه و بودجه برای تسویه بدهی داروخانه‌ها در ۴۸ ساعت
 
رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از آمادگی این سازمان برای پرداخت مطالبات داروخانه‌ها در ۴۸ ساعت خبر داد.
 
به گزارش فانا، رضا عوض‌پور در برنامه «میز اقتصاد» گفت: از زمان اصلاح سیاست ارزی سعی کردیم منابع لازم زنجیره تأمین دارو را به شکلی تأمین کنیم که دغدغه‌ای برای اجرای طرح نباشد، زیرا اولویت سازمان برنامه و بودجه و دولت سیزدهم اجرای طرح دارویار است و برای اجرای این طرح باید اجماع همگانی در بخش دولتی و خصوصی باشد.

وی افزود: سازمان غذا و دارو ۴ هزار میلیارد تومان به طور اختصاصی برای اجرای طرح دارویار درخواست کرده‌اند که این پول علی الحساب در اختیار سازمان‌های بیمه گر قرار داده‌ایم و در ماه‌های بعدی عملکردی پرداختی صورت می‌گیرد و در مجموع در یک سال ۷۰ هزار میلیارد تومان به دارویار تخصیص می‌یابد.

رئیس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ما یک میلیارد دلار ارز دارو را تأمین کرده‌ایم و ۵۰۰ میلیون دلار نیز وزارت بهداشت برای دارو‌های وارداتی ارز درخواست کرده است.

عوض‌پور گفت: حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت و بیمه‌ها پرداخت کرده‌ایم که برای تسویه بدهی انباشته دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۶ هزار میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی افزود: ما به طرح دارویار ویژه نگاه می‌کنیم و اولویت اول سازمان برنامه و بودجه است و ۸ هزار میلیارد تومان تخصیصی به وزارت بهداشت نشان دار شده است که به داروخانه‌ها و زنجیره تأمین دارو پرداخت شود و اگر سازمان‌های بیمه گر و وزارت بهداشت فهرست داروخانه‌ها را به سازمان برنامه بودجه ارسال کند؛ سازمان برنامه و بودجه آمادگی دارد تا در ۴۸ ساعت مطالبات را با وجود دشواری‌هایش به حساب داروخانه‌ها واریز کند.
 
کد مطلب : ۴۳۳۵۷
پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :