دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
گفت‌و‌گو با مدیرعامل جدید ابوریحان
اولویت‌های ما؛ تامین به‌موقع دارو و‌ اشتغال دانش‌بنیان در صنعت خواهد بود
 
 
به گزارش فانا، انتصاب نخستین زن به مدیرعاملی یکی از شرکت‌های گروه دارویی تامین، اتفاقی نیک در شرایط حال حاضر صنعت داروی کشور بود و دکتر زهرا قلن‌بر، با دکترای بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، پی‌اچ‌دی فارماسیوتیکس (فناوری دارویی) از دانشگاه برلین و...، مدیرعامل جدید شرکت داروسازی ابوریحان شد.

گپی کوتاه با ایشان زده‌ایم که می‌خوانید.

نخستین بانوی مدیرعامل گروه دارویی تامین می‌گوید:
من در دوره تحصیلم در آلمان، تجربه‌هایی بسیار ذی‌قیمت در همکاری با صنایع دارویی کسب کردم به‌ویژه در زمینه فرم‌های نوین دارویی.
تز دکترای من در مورد ایمپلنت‌های زیست تجزیه‌پذیر برای دارورسانی پروتئین‌ها بود. مقالاتی هم نوشتم که حاصل آن در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی منتشر شده است.

هفته پیشین اتفاقی نیک در گروه دارویی تامین روی داد و نخستین بانوی مدیرعامل شرکت‌های زیرمجموعه معارفه شد و حکم خود را از دستان دیگر همکار زن گروه دارویی تامین یعنی دکتر ژاله روشن‌بخت، معاونت نظارت بر زنجیره تامین تی‌پی‌کو دریافت کرد.
دکتر زهرا قلن‌بر، دکترای بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، پی‌اچ‌دی فارماسیوتیکس دانشگاه برلین و مدیرعامل جدید شرکت داروسازی ابوریحان می‌گوید: من در دوره تحصیلم در آلمان، تجربه‌هایی بسیار ذی‌قیمت در همکاری با صنایع دارویی کسب کردم به‌ویژه در زمینه فرم‌های نوین دارویی.

تز دکترای من در مورد ایمپلنت‌های زیست تجزیه‌پذیر برای دارورسانی پروتئین‌ها بود که مقالات حاصل از آن در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی منتشر شده است.

در بازگشت به کشور، از سال ۱۳۹۰ در شرکت تولیدی دارویی لیوار مشغول به‌کار شدم و از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیرعامل این شرکت ادامه فعالیت دادم.

بیش از ۶ سال مدیرعاملی در حوزه محصولات مکمل دارویی و بهداشتی، تجربیات گران‌سنگی در حوزه تحقیق و توسعه، فروش و مارکتینگ، بازرگانی و تامین مواد و همچنین مسائل بانکی و ارزی برای اینجانب به‌وجود آورده که امیدوارم بتوانم با حمایت و سیاست‌های مجموعه ارزشمند و معظم تی‌پی‌کو، توفیقاتی بیش از پیش را در شرکت خوشنام ابوریحان زمینه‌سازی کنم.

اولویت اصلی ما با توجه به نیاز کشور، تامین به موقع و‌ منظم دارو است و اینکه زنجیره تامین با وقفه مواجه نشود. در کنار آن باید سهم‌مان را در اشتغال دانش‌بنیان هم بالا ببریم.

صنعت دارو بهره زیاد و سهم خوبی از بدنه تحصیلکرده و دانای جامعه دارد و با حرکت بر لبه دانش، باید حتما توسعه دانش‌بنیان در سبد محصولات دارویی‌مان موجود باشد که هم به ارتقا کیفی کمک‌ کند و هم ‌سهم‌ صنعت دارو را از اشتغال دانش‌بنیان افزایش بخشد.

چالش اصلی واحدهای تولیدی، امروز سرمایه در گردش است. تامین به موقع منابع ارزی و ریالی و به دنبال آن تامین مواد اولیه و ملزومات تولید کار خاص و ویژه‌ای می‌طلبد، که باید با استفاده از نقاط قوت آن را مدیریت کنیم.

خوشبختانه یکی از نقاط قوت ابوریحان پیشرو بودن در حوزه صادرت است و امیدوارم با همکاری عزیزان آن را تقویت کنیم و گام‌هایی رو به جلو برداریم.
 
 
کد مطلب : ۴۳۴۰۶
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۳
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :