دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
برخی مراکز درمانی خصوصی دفترچه بیمه سلامت را پذیرش نمی‌کنند
 
نماینده مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: گاهی شاهد آن هستیم که مراکز درمانی خصوصی یا مراکز درمانی تأمین اجتماعی دفترچه بیمه سلامت را پذیرش نمی‌کنند.
 
به گزارش فانا، حجت الاسلام سید محمد رضا میرتاج الدینی بیان کرد: مجلس حمایت‌های لازم را در بخش سلامت در قالب برنامه‌های توسعه پنج ساله و برنامه بودجه سالانه داشته است تا مطابق سخنان مقام معظم رهبری بیماران نگران هزینه درمان نباشند.

وی ادامه داد: مجلس و دولت در ساماندهی ارز دارو به هنگام ورود کردند و بیمه رایگان سه ماهه از اقدامات صورت گرفته است. ۲ و نیم میلیون دلار ارز به دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی تخصیص پیدا می‌کرد و در تخصیص یارانه دارو در ابتدای زنجیره ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان رانت داشتیم و ۷ هزار میلیارد تومان دارو قاچاق می‌شد از این رو ۷۰ هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز به بیمه‌ها اختصاص پیدا کرد.

وی ادامه داد: در بودجه ۱۴۰۱ حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای پوشش بیمه همگانی و ۵ هزار میلیارد تومان برای بیماران خاص در نظر گرفته شد و بیمه سلامت ۳۲ هزار میلیارد تومان بودجه دریافت کرد که در مجموع بودجه بیمه سلامت به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسید و بیمه سلامت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین جامعه را رایگان بیمه کرد و ما از عملکرد دولت رضایت داریم. ما تلاش می‌کنیم تا سهم پرداختی از جیب بیمار به ۳۰ درصد برسد.

وی افزود: مقرر شده است پوشش بیمه‌ای دارو‌ها با طرح دارویار افزایش پیدا کند، داروی بیماران خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه قرار دارد و ۵ هزار میلیارد تومان نیز تخصیص یافته است.

حجت الاسلام میرتاج‌الدینی گفت: در نسخه‌های الکترونیکی باید ۳۰ درصد هزینه نسخه را بیمار و ۷۰ درصد بقیه را بیمه پرداخت کند و گاهی شاهد هستیم که پرداختی بیماران بیشتر است و بیمار هزینه بیشتری پرداخت می‌کند که از بیمه سلامت و تأمین اجتماعی درخواست داریم تا به موضوع رسیدگی کنند.
 
کد مطلب : ۴۳۴۵۰
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :