دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ,26 September 2022
 
 
رفع محدودیت پذیرش بیمه شدگان بیمه سلامت در مراکز تأمین اجتماعی
 
مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما موظف هستیم تا همه بیمه شدگان را در مراکز درمانی تأمین اجتماعی پذیرش کنیم، در گذشته محدودیت سقف مراجعه ماهانه بود که این محدودیت برداشته شده است.
 
به گزارش فانا، آقای شهرام غفاری گفت: بیمه شدگان در بخش خصوصی طرف قرارداد با تعرفه دولتی پذیرش می‌شوند و اگر قرارداد نداشته باشند هزینه را به صورت خسارت متفرقه دریافت می‌کنند و تعرفه خصوصی بین ۳ تا ۵ برابر بیشتر از تعرفه دولتی است.

وی بیان کرد: میزان پرداختی از جیب بیماران در بخش خصوصی بیشتر است و متأسفانه بیمه‌ها در بخش خصوصی پوشش خوبی ارائه نمی‌دهند. در بخش دولتی تا ۹۰ درصد هزینه‌ها تحت پوشش بیمه قرار دارد و از طرفی باید دانست که ۹۰ درصد تخت‌های بستری در بخش دولتی است.

پوشش همگانی سلامت در کشور‌های پیشرفته از طریق بیمه‌ها

آقای علی درودی گفت: کشور ما هنوز به پوشش کامل هزینه‌های سلامت نرسیده است، کشور‌هایی که به پوشش همگانی سلامت رسیده اند، نظام تأمین منابع آن‌ها از طریق منابع عمومی یا بیمه‌ها و مالیات است و وقتی منابع از طریق بیمه‌ها توزیع شود، مدیریت منابع به درستی صورت می‌گیرد.

همچنین سید محمد رضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در این برنامه گفت: در بودجه ۱۴۰۱ حدود ۶ هزار میلیارد تومان برای پوشش بیمه همگانی و ۵ هزار میلیارد تومان برای بیماران خاص در نظر گرفته شد و بیمه سلامت ۳۲ هزار میلیارد تومان بودجه دریافت کرد که در مجموع بودجه بیمه سلامت به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسید و بیمه سلامت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از سه دهک پایین را رایگان بیمه کردند و ما از عملکرد دولت رضایت داریم. ما تلاش می‌کنیم تا سهم پرداختی از جیب بیمار به ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.
 
کد مطلب : ۴۳۴۵۱
يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :