چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ,7 December 2022
 
 
رئیس جمعیت هلال احمر مطرح کرد
خرید ۲ میلیون سرم از عراق
انتقال ۳۰۰ تن دارو به این کشور
 
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود ۳۰۰ تن دارو و تجهیزات مورد نیاز به کشور عراق در اربعین حسینی گفت: ۲ میلیون سرم نیز در طی قرارداد با عراق جهت تامین در مراکز درمانی هلال احمر در این کشور خریداری شده است.
 
به گزارش فانا، پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر در حاشیه بازدید از درمانگاه هتل‌ام القری در نجف اشرف گفت: ۳۰۰ تن دارو و تجهیزات مورد نیاز به کشور عراق در اربعین حسینی (ع) وارد شده است و دو هواپیما به صورت بیمارستان هوایی با کمک ستادکل نیروهای مسلح ایران جهت خدمت‌رسانی به زائرین در صورت ضرورت در فرودگاه آماده بهره‌برداری است.

وی افزود: درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به مدت ۱۰ روز است که در کشور عراق راه‌اندازی شده است. از سوی جمعیت هلال احمر ۲۰۰ درمانگاه سطح یک، حدود ۴۰ درمانگاه سطح ۲ و ۹ بیمارستان ثابت و سیار در کشور عراق در ایام اربعین در حال فعالیت است.
بهره مندی بیش از ۲ میلیون زائر از خدمات هلال احمر در عراق

وی با اشاره به اینکه بیمارستان امام علی (ع) در شهر نجف متعلق به جمعیت هلال احمر است، گفت: از ابتدای راه اندازی درمانگاه‌های هلال احمر تا کنون بالغ بر ۲ میلیون و ۱۵۰ زائر جهت دریافت خدمات پزشکی، پرستاری و دارویی به این مراکز مراجعه کردند.

وی با اشاره به اعزام قابل توجهی از مصدومین و بیماران به ایران توسط جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: همچنین تعدادی جانباخته که بیمه نبودند و وضعیت بیمه آن‌ها نیز مشخص نبود توسط جمعیت هلال احمر به مرز ایران منتقل شدند. همچنین ۱۰ جانباخته حادثه دلخراش پمپ بنزین شوملی پس از شناسایی اجساد توسط جمعیت هلال احمر به ایران منتقل شدند.

وی با اشاره به سرعت و کیفیت خدمات جمعیت هلال احمر با هدف رفع دغدغه زائرین اظهارداشت: خودروهای آمبولانس، اتوبوس آمبولانس و نجات به اندازه کافی در عراق مستقر است. امسال برای اولین بار مجوز ورود بالگردهای جمعیت هلال احمر ایران به کشور عراق جهت انجام عملیات امدادرسانی گرفته شد.

وی با اشاره به فعالیت کارشناسان بهداشت و مدیریت بیماری‌های واگیردار در کشور عراق گفت: جمعیت هلال احمر با هماهنگی وزارت بهداشت عراق و حشدالشعبی، کارت شناسایی عراقی برای این کارشناسان صادر کرده و خوشبختانه همه موکب‌های پذیرایی زائرین در کشور عراق رصد و پایش می‌شوند. امسال نظارت‌ها در حوزه بهداشت و سلامت در کشور عراق نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است.

وی در ادامه گفت: هر کدام از موکب‌های مردمی در کشور عراق که دارای گروه پزشکی باشند، بعد از تایید احراز هویت پزشکان برای جمعیت هلال احمر مجوز صدور فعالیت آن‌ها صادر و دارو و تجهیزات مورد نیازشان را تامین می‌کنیم.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود ۳۰۰ تن دارو و تجهیزات مورد نیاز به کشور عراق در اربعین حسینی گفت: ۲ میلیون سرم نیز در طی قرارداد با عراق جهت تامین در مراکز درمانی هلال احمر در این کشور خریداری شده است.
فعالیت ۴ هزار نیروی کادر درمان تا پایان اربعین

کولیوند در ادامه با اشاره به بازدید از مرز مهران گفت: در مرزهای کشور علاوه بر کارهای امدادونجات نیاز به گسترش فعالیت‌های بهداشتی و درمانی است که بلافاصله بعد از بازدید از این منطقه و نیاز مبرم به افزایش خدمات بهداشتی و درمانی، بیمارستان ۶۴ تخته توسط جمعیت هلال احمر راه‌اندازی شد و همچنین یک چادر راپال ۹۰ تخته هم از قبل در این مرز دایر و فعال بود.

وی در ادامه با اشاره به موج برگشت زائرین به داخل کشور افزود: در طی بازدید از نقاط صفر مرزی و در داخل کشور عراق نیروهای امدادی و کادر درمانی به صورت شبانه روزی در حال فعالیت هستند و ضمن اینکه در محورهای مواصلاتی ایران پایگاه‌های امدادونجات جاده‌ای نیز به زائرین خدمات می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه خدمات بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر تا زمان حضور آخرین زائر ایرانی در کشور عراق ادامه دارد، گفت: بیش از ۴ هزار نیروی کادر درمان و امدادونجات و پشتیبان از سوی جمعیت هلال احمر در کشور عراق و نقاط صفر مرزی در حال خدمت‌رسانی به زائرین هستند.

 
 
کد مطلب : ۴۳۹۳۴
جمعه ۲۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۰
۰
 
مرجع : رکنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :