چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ,7 December 2022
 
 
۹۰ درصد داروخانه‌های تازه تأسیس در شمال شهر هستند
 
نایب رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: ۹۰ درصد درخواست‌های تأسیس داروخانه جدید برای شمال شهر و مناطق یک تا شش تهران است بطوری‌که مناطق کم برخوردار از داروخانه تهی شدند.
 
به گزارش فانا، دکتر بهمن صبور با اشاره به اجرای آیین نامه جدید تأسیس داروخانه افزود: دو سال قبل میانگین تأسیس داروخانه در تهران ماهانه ۱۰ تا ۱۲ عدد بود که اکنون تعداد درخواست‌ها به بالای ۶۰ عدد در ماه رسیده است، اما کسی برای مناطق کم برخوردار درخواست ندارد.
 
وی ادامه داد: اصل رقابت در حوزه سلامت به هیچ عنوان موضوعیت ندارد، متأسفانه از سال ۱۳۹۷ شورایی تشکیل شد که حتی به عنوان مشاور هم از ما دعوت نکردند و قانون و مقرراتی را در این باره وضع کردند که به زیان نظام سلامت است، هر زمان که نسبت به آیین‌نامه جدید تأسیس داروخانه انتقاد کردیم، گفتند تعارض منافع دارید.
 
نایب رئیس انجمن داروسازان تهران با اشاره به اینکه دسترسی عادلانه آحاد مردم به حوزه سلامت یکی از مفاد قوانین بالادستی کشور است، گفت: متأسفانه دخالت‌ها و پافشاری‌های زیادی می‌شود تا این موضوع نادیده گرفته شود. بطوریکه هم اکنون مناطق یک تا شش تهران از نظر وجود داروخانه در حد انفجار هستند.
 
کد مطلب : ۴۳۹۴۹
شنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :