چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
قلندر عباد:
ایران دو بیمارستان در کابل و بامیان را افتتاح می کند
 
وزیر بهداشت دولت موقت طالبان گفت به‌زودی با تکمیل کار ساخت دو بیمارستان توسط ایران در کابل و بامیان، این مراکز درمانی افتتاح خواهند شد.
 
به گزارش فانا، قلندر عباد، وزیر بهداشت دولت موقت طالبان در یک نشست خبری با تشریح دستاوردهای سفرش به ایران گفت در این سفر در بخش‌های ظرفیت‌سازی کارمندان بهداشتی، نوین‌سازی بانک‌های خون، بالا بردن ظرفیت‌ها در بخش پیوند اعضای بدن و همچنان تسهیل روادید درمانی با ایران توافق‌هایی صورت گرفته است.

قلندر عباد در ادامه ارتقاء ظرفیت کادر درمان را یک امر ضروری خواند و افزود از مراکز آموزشی پزشکی در ایران دیدن نموده و مسئولان بهداشتی این کشور تعهد کردند که پزشکان افغان را در راستای جذب آنها در بخش‌های تخصص، فوق تخصص و دیگر برنامه های آموزشی همکاری می‌کنند.

عباد اضافه کرد: ایران با ما در بخش‌های مختلف به توافق رسیده است. از این میان، وصل مراکز بهداشتی افغانستان با کتاب‌خانه آنلاین پزشکی، بالا بردن ظرفیت در بخش جراحی قلب اطفال و کنترل سرطان است.

عباد افزود: به زودی کار احداث دو بیمارستان ساخت ایران در کابل و بامیان که دارای تجهیزات پیشرفته پزشکی است، تکمیل شده و پس از آن به بهر‌ه‌برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت دولت موقت طالبان همچنین از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز خواست تا در بخش درمان به خصوص تولید دارو در افغانستان سرمایه‌گذاری کنند.
 
کد مطلب : ۴۳۹۶۰
يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶
۰
 
مرجع : باشگاه خبرنگاران جوان
 

ارسال
 
گروه های خبری :