چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
توصیه یک مقام ارشد بهداشتی چین در پی شناسایی اولین مورد آبله میمونی در این کشور
 
در پی شناسایی اولین مورد ابتلا به آبله میمونی در چین، یک مقام ارشد بهداشتی این کشور به مردم توصیه کرده که به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری از تماس فیزیکی با افرادی که از کشورهای دیگر به این کشور وارد می‌شوند، خودداری کنند.
 
به گزارش فانا، "وو زونیو"، اپیدمیولوژیست ارشد در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های چین در این باره گفت: به منظور پیشگیری از ابتلا به آبله میمونی از تماس فیزیکی با افرادی که در سه هفته گذشته در خارج از کشور بوده اند و همچنین همه خارجی ها که به چین وارد می شوند، خودداری کنید.

وی همچنین اظهار کرد که تقویت نظارت و پیشگیری از اپیدمی آبله میمونی در سطح جامعه ضروری و بسیار مهم است.

مقامات شهر "چونگ‌کینگ" واقع در جنوب غرب چین روز جمعه یک مورد ابتلا به آبله میمونی را در فردی که از کشوری دیگر به این کشور وارد شده بود، شناسایی کردند که اولین مورد شناسایی شده این بیماری در چین است.

در همین حال مقامات بهداشتی چین اعلام کردند که خطر انتقال این بیماری پایین است زیرا فرد مبتلا به آبله میمونی هم اکنون در قرنطینه است.

حدود ۹۰ کشوری که آبله میمونی در آنها بومی نیست، شیوع این بیماری ویروسی را گزارش کرده‌اند و در همین راستا نیز سازمان جهانی بهداشت (WHO) آن را یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام کرده است.

به گزارش روزنامه گاردین، بیش از ۶۰ هزار مورد تایید شده ابتلا به آبله میمونی در کشورهای سراسر جهان به ثبت رسیده و برخی از کشورها نیز اولین موارد مرگ ناشی از این بیماری را گزارش کرده‌اند.
 
کد مطلب : ۴۳۹۷۷
سه شنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰
۰
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا
 

ارسال
 
گروه های خبری :