بیمه تأمین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها جا ماند

خبرگزاری صدا و سیما , 29 شهريور 1401 ساعت 18:52

در حالی که دو ماه از اجرای طرح «دارویار» می‌گذرد انجمن داروسازان با انتشار نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار پیگیری پرداخت به موقع مطالبات داروخانه‌ها در این طرح شد.


به گزارش فانا، طرح دارویار از ۲۳ تیر امسال با هدف هدایت منابع ارزی دارو به بیمه‌ها و اصلاح قیمت دارو کلید خورد و در این طرح بر افزایش نیافتن پرداختی از جیب بیماران تأکید شده است.

دکتر رامهرمزی مدیر بخش تخصصی داروخانه ۱۳ آبان در این باره گفت: پس از اجرای طرح دارویار نه تنها قیمت دارو‌ها برای بیماران افزایش نیافته است، بلکه در مواردی با افزایش پوشش بیمه‌ای دارو پرداخت از جیب بیماران نسبت به پیش از اجرای این طرح کاهش داشته است.

این درحالی است که رئیس انجمن داروسازان ایران، هفته گذشته در نامه‌ای به رئیس جمهور از بدعهدی سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها گلایه کرد.

علی فاطمی نائب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: سازمان تأمین اجتماعی هیچ پرداختی در ماه‌های تیر و مرداد به داروخانه‌ها نداشته است.

وی افزود: سازمان بیمه سلامت همه تعهدات خود را به داروخانه‌ها به موقع داده و مطالبات ماه‌های تیر و مرداد را نیز پرداخت کرده است، اما با گذشت دو ماه از اجرای این طرح سازمان تأمین اجتماعی هیچ پرداختی نداشته است.

نائب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: حد تاب آوری داروخانه‌ها محدود است و از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی توقع داریم مطالبات داروخانه‌ها را به موقع پرداخت کند.

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همچنین از پرداخت مطالبات داروخانه‌ها برای ماه شهریور در یکی دو روز آینده خبر داد و گفت: پرداخت مطالبات داروخانه‌ها برای ماه شهریور در چند روز آینده انجام می‌شود و هیچ بدهی این سازمان به داروخانه‌ها ندارد.

سازمان تامین اجتماعی نیز اگرچه در پرداخت‌ها کمی تاخیر دارد، اما در مقایسه با گذشته بهتر شده است.

شهرام غفاری مدیر کل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در این باره گفت: مطالبات مرداد داروخانه‌ها پرداخت نشده است، مطالبات تیر داروخانه‌ها در بیشتر استان‌ها کامل و در برخی استان‌ها به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.


کد مطلب: 43980

آدرس مطلب: https://phana.ir/fa/doc/news/43980/بیمه-تأمین-اجتماعی-پرداخت-مطالبات-داروخانه-ها-جا-ماند

فانا
  https://phana.ir