چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
شریف اعلم در گفت‌وگو با فانا:
قیمت‌گذاری مواد اولیه دارویی سیاست کلی سازمان غذا و دارو است
اعتراضات را بررسی می‌کنیم
 
رئیس اداره مواد اولیه دارویی سازمان غذا و دارو گفت: در حال بررسی اعتراضات سندیکای تولیدکنندگان مواد اولیه دارویی به قیمت‌های تعیین شده برای برخی اقلام هستیم.
 
علی شریف اعلم در گفت‌وگو با خبرنگار فانا در پاسخ به این سوال که اعتراض سندیکای تولیدکنندگان مواد اولیه درباره قیمت‌های اعلامی سازمان غذا و دارو به کجا رسید؟ توضیح داد: اگر اعتراضی باشد، ما بررسی می‌کنیم و پاسخ می‌دهیم. سندیکا به یک سری موارد اعتراض داشت که درست هم بود و باید تغییر بدهیم و شکی در آن نیست. بهرحال یک سری موارد باید تغییر کند اما آن چیزی قابل تغییر خواهد بود که براساس مستندات باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگر فانا درباره ضرورت قیمت‌گذاری مواد اولیه دارویی با توجه به قیمت‌گذاری داروی نهایی عنوان کرد: وقتی دارو قیمت‌گذاری می‌شود قاعدتا مواد اولیه هم باید به تناسب آن به فروش برسند. نمی‌شود تولیدکننده مواد اولیه هر چقدر خواست بفروشد و انتظار داشته باشید که تولیدکننده داروی نهایی با قیمتی که شما می‌خواهید بفروشد. قیمت‌گذاری مواد اولیه دارویی سیاست کلی سازمان غذا و دارو است.

وی درباره اینکه اگر شرکت‌های تولیدکننده مواد اولیه دارویی از قیمت‌های اعلامی سازمان غذا و دارو تمکین نکنند، تکلیف چیست؟ اظهار کرد: قاعدتا وظیفه ما تامین داروی باکیفیت برای مردم است و در راستای آن هر کاری که لازم باشد انجام می‌دهیم که می‌تواند شامل مجوز واردات مواد اولیه دارویی هم باشد.
 
 
کد مطلب : ۴۳۹۸۸
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶
۰
 
 

ارسال
 
گروه های خبری :