چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ,30 November 2022
 
 
تسهیل دریافت سهمیه دارو با راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات بیماران پیوندی
 
مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه شهید بهشتی گفت: با راه اندازی سامانه یکپارچه کشوری ثبت اطلاعات بیماران پیوندی، بیماران می‌توانند فرایند ثبت نام خود را در بیمارستان انجام دهند.
 
به گزارش فانا، خدیجه مالمیر با اشاره به آغاز به کار سامانه یکپارچه کشوری ثبت اطلاعات بیماران پیوندی افزود: دستورالعمل ثبت اطلاعات بیماران پیوندی در مرکز درمانی محل پیوند را اداره پیوند و بیماری‌های خاص وزارت بهداشت از نیمه شهریور ۱۴۰۱ ابلاغ کرد.

وی در حاشیه دوره آموزشی رابطان پیوند بیمارستان‌های تابعه ادامه داد: با آغاز به کار سامانه ثبت اطلاعات بیماران پیوندی، بیماران دیگر نیازی به مراجعه به معاونت درمان برای ثبت اطلاعات، ثبت داروی پیوند، تحویل و ارجاع نامه به داروخانه معین ندارند.

مدیر خدمات بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به نقش ستادی حوزه معاونت درمان دانشگاه شهید بهشتی در کاهش تردد و مراجعه بیماران و همراهانشان و تلاش برای استقلال بیمارستان‌ها گفت: به عنوان نخستین مرکز در ارتباط با بیمار در ارائه خدمات درمانی، نقش مهمی در رضایتمندی بیمار و افزایش سطح کیفی خدمات درمانی دارد.

مالمیر از ثبت حدود ۶ هزار و ۹۳۰ پرونده بیمار پیوندی و غیر پیوندی متقاضی دریافت دارو در محدوده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توسط اداره بیماری‌های خاص و پیوند این معاونت خبر داد و افزود: تلاش برای سهولت در روند ثبت اطلاعات و دسترسی بهتر به خدمات درمانی بیماران پیوندی در اولویت کاری قرار دارد.

وی تسریع در شناسایی و ارجاع بیماران نادر، دریافت دارو از طریق داروخانه‌های منتخب این دانشگاه، یکپارچگی اطلاعات بیماران در سراسر کشور و تسهیل در تأمین نیاز‌های دارویی و درمانی این بیماران را از وظایف اصلی سامانه rda.behdasht.gov.ir عنوان کرد و سامانه بیماران پیوندی را در بهبود فرایند خدمت‌رسانی مؤثر برشمرد.

همچنین کارگاه آموزشی نحوه کار با سامانه ثبت اطلاعات بیماران پیوندی با حضور رابطان پیوند بیمارستان‌های تابعه را اداره امور بیماری‌های خاص و پیوند برگزار کرد و کارشناس بیماری‌های خاص معاونت درمان دانشگاه به ارایه آموزش‌های لازم درباره نحوه ثبت اطلاعات بیماران پیوندی در سامانه rda.behdasht.gov.ir و نحوه ارجاع به داروخانه‌های منتخب پرداخت.
 
کد مطلب : ۴۴۰۱۱
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱
۰
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
 

ارسال
 
گروه های خبری :